Gündem |

Korkusuz yazarı sordu: Murat Ongun'un lüks kayak tatilini kim ödedi?

Korkusuz yazarı Memduh Bayraktaroğlu, İstanbul'un karla mücadele ettiği sırada İsviçre'de tatilde olan İBB Sözcüsü Murat Ongun'a eleştirilerde bulundu. Ongun'un dünyanın en pahalı kayak merkezlerinden Courchevel'de olduğunu söyleyen Bayraktaroğlu, "İBB Basın Danışmanı öyle 13-14 gün değil 3 gün bile tatil yapabilecek kişisel imkana sahip değildir. Türkiye'nin ancak çok sayılı çok üst düzey zenginlerinin gidip tatil yapabildikleri bir yer Courchevel." dedi.

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı sırasında CHP'li İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıda, sözcüsü Murat Ongun'un ise İsviçre'de kayak tatilinde olması tepkilere neden olmuştu.

Konuyla ilgili YouTube yayınında ağır eleştirilerde bulunan gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, Ongun'un dünyanın en pahalı kayak merkezlerinden birinde olduğunu açıkladı.

"ÜST DÜZEY ZENGİNLERİNİN GİDİP TATİL YAPABİLDİKLERİ BİR YER"

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Bayraktaroğlu, "Courchevel'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı öyle 13-14 gün değil 3 gün bile tatil yapabilecek kişisel imkana sahip değildir. Mümkün değil. Türkiye'nin ancak çok sayılı çok üst düzey zenginlerinin gidip tatil yapabildikleri bir yer Courchevel." ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL HALKI MURAT'A TATİL YAPTIRMIŞ OLACAK"

"Murat Ongun Courchevel'e ya belediyenin kasasından gitti. Yani harcamalarını belediyeden avans alarak gitti. Faturalandıracak gelecek. Belediye yani İstanbul halkı Murat'a tatil yaptırmış olacak." diyen Bayraktaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Murat oraya eğer belediyeye iş yapan bir müteahhit ya da iş adamıyla gittiyse hemen istifa etmeli ya da hemen görevden alınmalı! Murat Ongun Courchevel'e belediyeyle iş yapan bir ticaret insanının parasıyla gidemez. Eğer İmamoğlu Murat Ongun'a bu tatilin hesabını sormayacaksa, Murat Ongun da bu tatilin hesabını kamuoyuna, İstanbulluya vermeyecekse yazıklar olsun."