Gündem |

Korkunç darbe planı: İstanbul'u paylaşmışlar! Avrupa yakası FETÖ'nün, Anadolu PKK'nın...

Yeni Asır gazetesi genel yayın yönetmeni Şebnem Bursalı, 15 temmuz darbe girişimi gecesindeki dehşet planını yazdı.

"Darbeci hainler amaçlarına ulaşabilseydi sınırlarımızın gerisinde bekleyen 10 bin PKK’lı terörist ile 10 bin DAEŞ militanı içeri sokulacak, Türk-Kürt ve Alevi-Sünni çatışmaları başlatılacaktı" diyen Bursalı, hedefin iç savaş olduğunu yazdı. İşte o yazı:

FETÖ'cü cuntanın 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminin, sadece 'askeri darbe' ile sınırlı kalmayacağı, en az kendisi kadar ne kadar kanlı terör örgütü varsa onlarla işbirliği içinde Türkiye'yi iç savaşa sürükleyeceği kesinleşti. Darbe girişimi başarılı olsaydı, hemen ertesi gün Kobani sınırında hazır bekleyen 10 bin PKK'lı teröristin içeri alınarak Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir'e dağılarak şehir savaşları çıkaracakları istihbaratı alındı.

Öte yandan darbeden sonraki 24 saat içinde de Türkiye'ye sokulan 10 bin DAİŞ militanı, 5 bin Iraklı Şii milis ve Suriye Muhaberatı'ndan bin ajan İskenderun'a saldıracaktı. Adım adım ilerleyecekleri plana göre; 50 bin silahlı Şii milis ile Ankara ve İstanbul'u işgal edecekler ve ardından tüm Türkiye genelinde iç savaş başlatacaklardı. FETÖ'cü hainlerin amacı, PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı, DAİŞ üzerinden Alevi-Sünni savaşı çıkararak ülkemizi parçalamaktı.

Hain terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminin, sadece "askeri darbe" görüntüsü olarak kalmayacağı, en az kendisi kadar ne kadar kanlı terör örgütü varsa onunla işbirliği içinde Türkiye'yi bir iç savaşa sürükleyeceği artık kesinleşti.

PKK'lı teröristlerin 15 Temmuzdan 2 hafta öncesinden itibaren, asker içine sızmış FETÖ'cü teröristlerin darbe hazırlıklarını yapabilmeleri için fırsat yaratmak amaçlı saldırılarını durdurdukları tespit edildi. Devletin resmi kaynaklarına göre; 15 Temmuz gecesi eğer asker içinde yuvalanmış FETÖ terör örgütü üyelerinin darbe girişimi başarılı olsaydı, hemen ertesi gün Kobani sınırından Türkiye'ye girmeye hazır bekleyen 10 bin PKK'lı olduğu ortaya çıktı.

PKK'lıların Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir'e dağılarak şehir savaşları çıkartacakları istihbaratı alındı. Bu konudaki son derece ilginç bir ayrıntı geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı ki; bu iki terörist grup, kendi aralarında İstanbul'u bile paylaşmış.

Avrupa yakası FETÖ'cülerin, Anadolu yakası PKK ve diğerlerinin olacaktı. Bununla da kalmayıp, darbeden sonra 24 saat içinde 10 bin DAİŞ militanı ile hemen ardından Irak'ın 5 bin Şii milisi ve Suriye Muhaberatı'ndan 1000 ajan Türkiye'ye sokularak İskenderun'a saldıracaklardı.

Adım adım ilerleyecekleri plana göre; 50 bin silahlı Şii milis ile Ankara ve İstanbul'u işgal edecekler ve bunun ardından tüm Türkiye genelinde iç savaş çıkartacaklardı. Şehir savaşları şeklinde yürütecekleri bu iç savaş; PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı, DAİŞ üzerinden Alevi-Sünni savaşını hedefliyordu. Kaynaklarımıza, böyle bir iç savaşın acı bilançosunun ne olabileceğiyle ilgili sorduğum soruya aldığım yanıt ise insanın kanını donduruyor: On binlerce masum insanın katledilmesi!!

FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİ İSPATLANDI

Bu bilgiler, devletin resmi kaynaklarından teyid edilmiş bilgiler olup ayrıca 15 Temmuz darbecilerinden Hatay'da görevli bir FETÖ'cu subayın itiraflarındandır.

Keza; İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın birkaç gün önce gazetecilere yaptığı açıklamaları hatırlayın: "FETÖ ile PKK arasındaki bağı deşifre ettik. Telsiz görüşmelerinde PKK'nın bunların bazılarından bilgi aldıklarına dair konuşmalar, sınır geçişlerinde nasıl işbirliği yaptıklarına dair konuşmalar ortaya çıkıyor. Bir bomba transferi Suriye sınırından ta Türkiye'nin içlerine kadar yapılırken, bir jandarma astsubay ve bir subayın ilgisinin olduğunu yakalanan bir kişi itiraf ediyor.

Bu kişiler hakkında gerekli soruşturmalar başlatıldı. Bu yapının terörle, teröristle işbirliği yapması zaten sürpriz değil." İki gün önce de Enerji Bakanı Berat Albayrak canlı yayında FETÖ ve PKK ilişkisini ortaya koyarken kuşkuları da sıraladı:

Rus uçağının düşürülmesinde de bu yapının parmağı var. Sadece bu da değil, Gezi olayları, Muhsin Yazıcıoğlu'na düzenlenen suikast de bunlardan. Roboski katliamı, Uludere'nin bombalanmasında da bunların izi olabilir." Bakan Albayrak haklı. Çünkü dikkatinizi çekerim; Uludere olayı, bölge halkı ile devletin arasında bir güven sorunu yaratmayı hedefleyen çok spesifik bir konu. Hele ki; FETÖ terör örgütü ile PKK arasındaki bu fiili işbirliği saptandıktan sonra bunun aksini kimse iddia edemez

GÜLEN, HUMEYNİ GİBİ GELECEKTİ

Son bir not da; tehlikenin daha bitmediği yönünde elbette. 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'cüler başarılı olamadı ama şimdi B Planlarını devreye sokuyorlar işbirlikçileri ile. PKK, son birkaç gündür saldırılarına tekrar başladı. Trabzon Maçka'da 3 polis şehit edildi, Mardin-Şanlıurfa yakınında polis aracına saldırı yapıldı ve Van'da hareketlenme olduğu biliniyor.

PKK'lıların özellikle, 15 Temmuz darbe girişiminde kahramanlıkları ile öne çıkan polislerimizi hedef aldıkları da saklanmıyor. Bununla da kalmayıp, yeniden şehirlerde saldırılar başlatmaya hazırlandıkları istihbaratları var. Hendekbarikat kurup asker ve polislerimize yönelik eylemler yapabilecekleri ihtimaline yönelik önlemler arttırıldı.

Sözün özü; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Silahlı terör örgütü" dediği FETÖ'cüler için az bile söylemiş. Bunlar;

PKK başta olmak üzere bütün kanlı terör örgütleriyle işbirliği yapan, Türkiye'yi kanlı bir iç savaşa sürükleyerek on binlerce insanı katletmeye hazırlanan ve Türkiye'yi bölerek kendi kanlı iktidarlarında, liderleri Fethullah Gülen'i tıpkı Humeyni gibi yurda getirerek bir devlet kurmayı amaçlayan sadece elleri değil, boğazına kadar kana gömülmüş bir hain ve alçak örgüt..

Allah bu ülkeyi de bu milleti de bu teröristlerden korudu. Bu mesele artık bir kişinin, iki kişinin, bir partinin değil;

79 milyonun davasıdır..