Popüler Haberler |

Konut kredisi faizleri yükseldi mi? Sıfır konut kredisinde durum ne?

Konut kredisi faizleri yükseldi mi? Konut kredileri faiz oranlarında değişikliğe gidildi. Normalleşme sürecinde 0.64 olarak belirlenen konut kredisi faiz oranlarında değişiklik yapıldı. Peki daha önce belirlenen 0.64 konut kredisi faiz oranı bitti mi? İşte detaylar...

Konut kredisi faizleri yükseldi mi sorusunun yanıtı araştırılmaya devam ediyor. Normalleşme sürecinde sosyal hayatın canlanması için vatandaşların finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda sağlanabilmesi amacıyla sunulan konut kredisi kampanyası sunulmuştu. O kampanyada konut kredisi faiz oranı belirlenmişti. Ancak konut kredisi faiz oranlarında değişikliğe gidildi. Peki ne kadar oldu? İşte detaylar...


KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ Mİ? 0.64 KONUT KREDİSİ BİTTİ Mİ, DEVAM EDİYOR MU?

Kamu bankaları ikinci el konutlardaki kredi faiz oranını yüzde 0.87'ye yükseltti. Daha önceden yüzde 0.79 olarak uygulanıyordu.

Kamu bankaları konut kredisi faizlerinde güncellemeye gitti. Sıfır konutlarda yüzde 0.64 faiz oranı, 180 ay vade ve 1 yıl geri ödemesiz dönem korunurken ikinci el konutlarda kredi faizi yüzde 0.79'dan yüzde 0.87'ye yükseltildi. İkinci el konutlarda kampanya ilk etapta yüzde 0.74 faiz, 180 ay vade ve 1 yıl geri ödemesiz olarak başlatılmıştı.

Konut kredisi faizleri yükseldi mi? 0.64 konut kredisi bitti mi, sıfır konut kredisi devam ediyor mu? (Konut kredisi faiz oranları)

İkinci el konut almak isteyenler 120 ay vade ve yüzde 0.87 oranında faizle kredi kullanabilecek.

100 bin lira konut kredisinde yüzde 0.87 faiz oranı ile 120 ay vadede aylık taksit tutarı 1345 lira oldu.