Gündem

Konser sezonu HES Kodu ve aşı sorgulaması ile başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri topluluğu, sanat sezonunun ilk konserini gerçekleştirdi. Sanat severlerin büyük ilgi gösterdiği konsere girişte HES kodu ve aşı sorgulaması yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri topluluğunun konseri öncesi konsere gelenlere HES kodu ve aşı sorgulaması yapıldı.

Topluluk bahçesinde gerçekleştirilen 2021-2022 sanat sezonu açılış konseri yoğun ilgi gördü. Sanat sezonu açılış konserine girişte katılımcılar HES kodu sorgulamasının ardından içeriye alındı.

Korona salgını sebebiyle uzun süredir etkinliklerin yapılmamasından dolayı Türk Sanat Müziği seven vatandaşlar özledikleri gibi keyifli anlar yaşadı. Sanat Yönetmeni Yıldıray Öztürk yönetimindeki 'İstanbul Şarkıları' konserinde hicaz makamından 'Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul', 'Ada sahillerinde bekliyorum', 'Taşa çaldım ayva ile narımı', 'Şu gelen atlı mıdır', 'Bir Harbiyeli Çamlıca'da gönlümü çaldı' gibi eserlere yer verildi.

İHA