Gündem |

Kolej çocuğu Babacan halk ile tanıştı...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, beyaz yakalıların arasından çıkarak halkın arasına karışınca acı gerçeklerle yüzleşti... Gittiği her bölgede protesto edilen ve Erdoğan'a ihanetle suçlanan Babacan, son olarak kendisine "Sana davar emanet edilmez" diyen bir vatandaşın tepkisiyle şoka uğradı...

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde, AK Parti'den ayrılarak DEVA Partisi'ni kuran Ali Babacan vatandaşlardan beklediği teveccühü bulamadı.

Partisini kurduktan sonra AK Parti iktidarının başarılarından kendisine pay çıkartan, ancak eleştirilen konu başlıklarında sorumluluk almaktan kaçınan Babacan'a kamuoyunda "itirafçı" etiketi yapıştırıldı.

Bu çerçevede, geçtiğimiz günlerde Mersin'de vatandaşın tepkisiyle karşılaşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son olarak Ankara'da sert eleştirilere maruz kaldı.

Kahramankazan ilçesinde esnaf ziyareti yapan Babacan'ın yanına giden bir vatandaş, "Allah akıl fikir versin, seni davar çobanı tutan olmazdı. Sen AK Parti’de itibar kazandın. AK Parti’nin karşısına geçince kime hizmet edeceksin?" diye konuştu.

Babacan'ın halk ile karşı karşıya geldiğinde ilk kez gerçeklerle karşılaşmaya başladığı dikkat çekerken, kolej mezunu bir figür olarak halk ile iletişimde yaşadığı sıkıntılar da ayyuka çıktı.

Ali Babacan daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinesinde olmanın avantajı ile Erdoğan vesilesiyle halktan büyük teveccüh görüyordu.