KKTC'de emlakçılar ünlü isimleri nasıl dolandırıyor?

KKTC'de emlak yatırımı yapmak isteyen ünlü isimlerin dolandırıldığı iddia ediliyor. Daha önce ünlü oyuncu Selçuk Yöntem'in başına gelen dolandırıcılığa son olarak adı açıklanmayan ünlü bir televizyoncunun da maruz kaldığı öğrenildi. Ünlü televizyoncunun yaptığı suç duyurusu sonrası iki kişi tutuklandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti son yıllarda yatırım düşünenler için oldukça kazançlı bir yer. Fakat doğru yerde, doğru zamanda ve özellikle doğru kişilerle yapılan yatırım kazandırıyor. Aksi halde mağduriyet yaşayanlar da yok değil.

Birkaç yıl önce ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in bir emlakçı tarafından dolandırılmasıyla zor günler yaşayan, yatırımcı gözünde olumsuz etkilenen Kuzey Kıbrıs’ta benzer bir durum gündemde.

SAHTE SÖZLEŞME İDDİASI

MedyaRadar'da yer alan habere göre, Kuzey Kıbrıs’taki evinin satışı için Lefkoşa emlak piyasasında faaliyet gösteren E. K. isimli firmanın direktörü Ü. K. İle çalışan ve adını şimdilik paylaşmak istemeyen ünlü televizyoncu, polislik oldu.

İddiaya göre hem alıcıyı, hem de satıcıyı mağdur eden emlakçı Ü. K. yasal olmamasına rağmen yetkisiz ve sahte sözleşme hazırlayarak satışı tamamlamaya çalıştı. Fakat bu kez sert kayaya çarptı. Bu yapılanlar yüzünden uzun süredir maddi ve manevi zarara uğradığını söyleyen ünlü ekran yüzü, Kuzey Kıbrıs polisine suç duyurusunda bulundu.

EMLAKÇI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Avukatı ile birlikte Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giden mağdur, çalıştığı Ü. K. isimli emlakçı ile geçen süreci tüm ayrıntıları ve belgeleri ile birlikte KKTC polisine teslim etti. E. K. isimli acenteyi Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesi olduğu için seçtiğini, fakat hiç beklenmedik bir şekilde dolandırıldığını savunan mağdur, yasal süreci başlattı.

Daha önce benzer suçlamalarla karşı karşıya gelen emlakçı Y. T. ile inşaatçı M. E. polise yapılan şikayet ve davalar sonucunda tutuklanmıştı. Emlak satış sürecinde sahte sözleşme ile dolandırıcılık suçlaması yapılan emlakçı Ü. K. hakkındaki süreç, polis ifadesinden sonra netleşecek.

KKTC'de emlakçılar ünlü isimleri nasıl dolandırıyor? ile ilgili etiketler KKTC dolandırıcılık