Yaşam |

Kızgın fil 2'si çocuk 4 kişilik ailenin aracına saldırdı!

Güney Afrika'da bir fil, 2’si çocuk 4 kişilik ailenin bulunduğu bir araca saldırdı. Yetkililer, filin dişleriyle arabanın yan tarafını delememiş olmasının büyük şans olduğunu belirtirken, hayvanın saldırma anı arkadaki araç sürücüsü tarafından kaydedildi.

Güney Afrika’nın Kwa-Zulu Natal eyaletindeki İsimangaliso Sulak Alan Parkı yakınlarında seyir halinde olan 4 kişilik bir aile, bir filin önlerine çıkmasıyla hayatlarının en korkulu anlarını yaşadı.

Çevredeki başka bir araç sürücüsü tarafından kaydedilen görüntüde, 6 bin kilogram ağırlığındaki fil, içerisinde 8 ve 10 yaşlarında 2 çocuğun da bulunduğu araca saldırdı.

Fil, ittiği aracı ters çevirirken, 4 kişilik aile ölümle burun buruna geldi. O anları kaydeden araç sürücüsü ise filin dikkatini dağıtmak için kornaya bastı ancak başarılı olamadı.

Saldırgan fil, olaydan kısa süre sonra bölgeden uzaklaşırken, olay yerine çağrılan yetkililer aileyi kurtardı. Kimsenin ciddi şekilde yaralanmadığı açıklayan yetkililer, araçta büyük hasar meydana geldiğini açıkladı.

Aracın içinde bulunan ailenin çok korktuklarını ve büyük bir travma yaşadıklarını söyleyen yetkililer, filin dişleriyle arabanın yan tarafını delememiş olmasının herkes için büyük bir şans olduğunu belirtti. Hayvanın son günlerde saldırgan tavırlar sergilediği öğrenildi.

Sitene Ekle