Magazin |

Kıyafeti yüzünden gözaltına alındı!

Ünlü İngiliz blogger Adebola Soemimo, Yunanistan'da giydiği beyaz elbise yüzünden gözaltına alındı. Soemimo, "Benden daha az kıyafet giyen insanlar vardı." dedi.

Ünlü İngiliz blogger Adebola Soemimo, üzerindeki kıyafet yüzünden Yunanistan'da gözaltına alındığını savunurken, ırkçılık suçlamasında bulundu.

"IRKÇILIK ZİRVEDE"

Soemimo, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda "Bugün Akropolis'e gittim ve muhtemelen uygunsuz kıyafet giydiğim için beni müzeden kovdular" ifadelerini kullanırken bir sonraki mesajında ise, "Şimdi Yunan polisi tarafından asılsız suçlamayla gözaltına alınıyorum. Gözaltında bulunuyorum. Irkçılık zirvede." ifadelerini kullandı.

İngiliz blogger daha sonra serbest bırakıldığını kaydederken, giydiği kıyafet sosyal medya kullanıcıları arasında da tartışma yarattı. Bazıları kıyafeti transparan bulurken, bazı kullanıcılar ise Soemimo'ya destek verdi. Azınlıkça'nın aktardığına göre, "Para ödeyip müzeye girmeme izin vermeleri komik" ifadelerini kullanan ünlü blogger "Madem sorun vardı neden girmeme izin verdiler. Konu ırkçılık. Benden daha az kıyafet giyen insanlar vardı." diye yazdı.