Yaşam

Kışlıkları çıkarın! Perşembe günü kar geliyor! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat...

Hava sıcaklıkların Türkiye geneli aniden düşmesinin ardından Meteoroloji'den 'kar' uyarısı geldi. Perşembe gününü işaret eden Meteoroloji, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmurun yaşanacağını belirtti.

Kışlıkları çıkarmaya hazır olun. Ekim ayına gireceğimiz şu günlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü karın geleceğini duyurdu. 

ÜLKE GENELİ SOĞUK HAVA KÜTLESİNDEN ETKİLENECEK

Yurt genelinin çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ BÖLGESİ'NDE ŞİDDETLİ OLACAK

 Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 

PERŞEMBE GÜNÜ 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Sıcaklıkların ise çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi’nden başlayarak perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor.

KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR GELİYOR

Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONUNDA YURDU TERK EDİYOR

Soğuk ve yağışlı sistemin cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir.

Soğuk ve yağışlı sistemin, cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor.