Gündem

Kısıtlamasız cumartesi gününde evde oturan kalmadı

İstanbul'da kısıtlama uygulanmayan cumartesi gününde vatandaşlar İstiklal Caddesi'ne akın etti. Kentte meydanlarda ve sahil kenarlarında insan seli yaşanırken, trafikte de yoğunluk gözleniyor. İstanbul'da saat 15.15 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 71'e ulaştı.

İstanbul'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede "kontrollü normalleşme" sürecine geçilmesiyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı cumartesi gününde, vatandaşlar güneşli havayı da fırsat bilerek dışarıda vakit geçiriyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması olmadan geçirilen dördüncü cumartesi gününe sakin başlayan kent, ilerleyen saatlerde güneşli havanın da etkisiyle hareketlendi. Yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve evcil hayvanlarını gezdirmek için kentin sahil kesimlerini ve parkları tercih eden vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu.

Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolunda akıcı bir trafik olurken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu ve Avrupa yakasındaki girişlerinde trafik yoğunluğu meydana geldi.

Üsküdar ve Caddebostan sahil kesimlerinde ise parklarda yürüyüş ve spor yapanların hareketliği gözlendi.

Kentin en hareketli bölgelerinden Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde de sabah saatlerinde görülen sakinlik yerini hareketliliğe bıraktı.

Arnavutköy, Bebek ve Baltalimanı gibi sahil bölgelerinde de zaman zaman trafik yoğunluğunun yaşandığı kentte, bazı vatandaşlar yürüyüş yaparken, bazılarının da balıktuttuğu görüldü. Sabah saatlerinde kahvaltı için sahil kesimindeki kafe ve restoranları tercih edenler yoğunluk oluşturdu.

İSTANBUL'DA TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTIYOR

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan cumartesi gününde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Saat 15.15 itibarıyla İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 71'e ulaştı.

İstanbul'da kısıtlama uygulanmayan diğer cumartesi günlerinde de kalabalık gözlenmişti. Kısıtlama uygulanmayan 3'üncü cumartesi günü de vatandaşlar İstiklal Caddesi'ne ve sahil kenarlarına akın etti.