Ekonomi

Kısıtlama öncesi araç sahipleri dikkat! 17 Mayıs'tan sonra yaptırılacak...

Bu akşam 19:00'dan başlayıp 17 gün boyunca devam edecek tam kapanma sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan araç sahiplerini ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Kurum, kısıtlama tedbirlerinden dolayı egzoz gazı emisyon ölçümünü gününde yaptırmayanların, 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren yaptırabileceklerini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabı Twitter üzerinden araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter üzerinden egzoz emisyon ölçümüyle ilgili yaptığı açıklamada "Tam kapanma tedbirleri dolayısıyla egzoz gazı emisyon ölçümünü gününde yaptıramayan vatandaşlarımız, 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde egzoz emisyon ölçümü yaptırabilecekler" ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.