Gündem |

Kıraç, Özgür Demirtaş'ın takipçilerine sordu: Yahu bu adamın neresinde Atatürk buluyorsunuz?

Ünlü şarkıcı Kıraç ile ekonomist Özgür Demirtaş arasında yaşanan polemik sürüyor. Özgür Demirtaş'a 4 milyon takipçinin nereden geldiğini soran Kıraç, bir anda hedef olurken ünlü sanatçı, Demirtaş hakkında yeni sorular sordu. Özgür Demirtaş'ın takipçilerine seslenen Kıraç, "Yahu bu adamın neresinde Atatürk buluyorsunuz?" diye sordu.

Ünlü sanatçı Kıraç'ın Özgür Demirtaş hakkında yazdığı "İsmi lazım değil bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye'de 4 milyona yakın insan niye takip eder?" mesajı büyük bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Bu soruya verdiği cevapta Kıraç'ı tanımadığını iddia eden Özgür Demirtaş, şu cümleleri sarf etti: "Ülkede istediği kadar ünlü olamayan ve gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor. Te Allahım yarabbim. Kim bu Kıraç?"

Katıldığı yayında, 4 milyon takipçiyi nasıl elde ettiğini sorgulayarak Demirtaş'ın çok derin bir noktasına dokunduğunu söyleyen Kıraç, şunları kaydetti:

"SANIRIM ÇOK DERİN BİR YERE DOKUNDUM"

"Bir ekonomist için 4 milyon ciddi bir takipçi sayısıdır. İsim vermeden bir twit attım, 'ismi lazım değil' dedim. Çok beğenmiyorum kendisini ama böyle, saygısızlık ettiğimi de düşünmüyorum. İnsanlar aç, perişan evet. Çok ciddi sorunları var, ekonomiyle çok yakın ilgileniyorlardır. Bunla ilgili bir sorun yok."

"Türkiye'de 4 milyon insan bir ekonomi yazarını niye takip etsin? Şu cevabı verebilirdi yani: 'Yahu Kıraççığım, insanlar ekonomik olarak çok sıkıntıdalar. Ondan dolayı takip ediyorlardır' deyip sakince geçiştirebilir ve bu kadar büyütmeyebilirdi. Ama sanırım çok derin bir yere dokundum..."

"GİZLEMEYE ÇALIŞTIĞI BİR ŞEYİ Mİ GÖSTERDİM ACABA?"

"Hiç göstermek istemediği bir şeyi mi gösterdim acaba? Onu mu hissettirdi bilmiyorum. Birdenbire çıldırdı. İşte, 'ünlü olmak isteyen, daha fazla meşhur olmak isteyen' şeklinde saçmasapan, 'kim bu Kıraç' diye de bitiren, fanlarına mı desek, takipçilerine 'hedef alın' komutudur bu..."

"Ben yıllar önce ideolojimi belli etmiş insanım. Fakat şu an ideoloji ya da parti bunlarla benim işim yok ama şimdi ben de infilak etmek üzereyim. Yani böyle, ne idüğü belirsiz insanların bir yerlerden bir şekilde kâh fonlanarak kâh profesyonellik kâh başka yapılarla önümüze getirilmesi... Bir şey başarıp başarmadığını bilmediğimiz insanların... Ya da başarmış da olabilir sorun değil. Ama böyle küstahça... Küstahça, kibirli tavra deliriyorum gerçekten."

"BU ADAMIN NERESİNDE ATATÜRK BULUYORSUNUZ?"

"Burada mesele sadece Özgür Demirtaş değil. Onu savunanların profillerine bakıyorum, 'TC Atatürk', 'TC Atatürk' yazıyorlar. Yahu kardeşim, elinizi vicdanınıza koyun. Bütün Türk halkına sesleniyorum. Bu kadar da değil yani, ben böyle orta yolcu olamayacağım bu konuda. Yahu bu adamın neresinde Atatürk buluyorsunuz? Madem bu adamı bu kadar seviyorsunuz; 10 yıl önceye bir bakın bu adam ne demiş ne dememiş! Bir şeyler söylemiş, patlamış... 'Yunanistan şöyle olacak' demiş, saçmalamış. 'Türkiye uçuyor' demiş, saçmalamış. Türk halkının bu kadar kolay algıya gelmesinden çok rahatsızım."