Gündem |

Kıraç ile Özgür Demirtaş sosyal medyada birbirine girdi

Ünlü şarkıcı Kıraç ile ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş arasında yaşanan polemik sosyal medyayı ikiye böldü. Kıraç'ın "Bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder?" sözlerine Demirtaş'tan yanıtı, "Kim bu Kıraç?" olunca tartışma alevlendi.

Ünlü şarkıcı Kıraç ile ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş arasında sosyal medyada polemik yaşandı.

"KİM BU KIRAÇ?"

Kıraç, Twitter hesabından, "Bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder?" paylaşımı yaptı. Bu mesaja yanıt veren Demirtaş, "Ülkede istediği kadar ünlü olamayan ve gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor. Te Allahım yarabbim. Kim bu Kıraç?" diye yazdı.

"BIKTIM BU ANGLO SAKSON TAVIRLARDAN"

İkili arasındaki polemik, Kıraç'ın, "Açık söyleyeyim; Ben bıktım bu kibirden ve kendi ülkemde bana had bildirmeye çalışan Anglo Sakson tavırlardan! Kim olmalıyım basit bir soru sormak için kardeşim kim?" mesajıyla sürdü.

Bunun üzerine Demirtaş, "Arkadaşım: kibir diyorsun, ismi lazım değil diye başlayıp, bunu niye bu kadar insan takip eder diyorsun? Sana ne beni ne kadar insanın takip ettiğinden? Sizi tanımam ve merak etmem sizi takip edenlerin niye ettiğini. İLK yazan sizsiniz. Bırakın beni işinize bakın Allah aşkına" ifadelerini kullandı.