Seyahat

Kınada damadını öldürmüştü! İfadesi şoke etti

Gaziantep’te kına töreninde bıçaklanarak öldürülen damadın biri kayınpederi olmak üzere 4 cinayet zanlısı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianame, mahkeme tarafından kabul edilirken, damadını bıçaklayan kayınpederin ifadesi kan dondurdu. Suçunu itiraf eden kayınpeder cinayeti "İbret olsun" diye işlediğini söyledi.

İbret olsun diye kına gecesi damadını öldürdü!


Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Üçoklar Mahallesi’nde yaklaşık 3 ay önce kına merasiminde damat Eser Efsane gelin Damla Efsane’nin babası Mehmet Gökbulut tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Cinayete ilişkin iddianame, 8’inci Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu. Damla Efsane’nin babası Mehmet, annesi Ayyuş, ağabeyi Cafer Gökbulut ile dayısı Gökhan Gökbulut hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Ayrıca, Cafer Gökbulut hakkında damadın annesi Meryem Fidan’ı bıçakladığı için ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası daha istendi.

KAYINPEDER CİNAYETİ TASARLADIĞINI İTİRAF ETTİ

İddianamede sanıkların ifadeleri de yer buldu. Sanık kayınpeder Mehmet Gökbulut'un ifadesinde, ‘ibret olsun’ diye cinayeti işlediğini söylediği, kızını kaçırdığı için damadına kızgın olduğunu, kına merasiminde damadını öldürmek için uygun anı beklediğini itiraf ettiği  belirtildi.

GELİN OLAY ANINDA YAŞANANLARI ANLATTI

İddianamede ifadesi yer alan gelin Damla Efsane ise olay anını anlatarak, kına töreninde huzursuzluk başladığını ve ortamın gerildiğini söyledi.

Efsane, "Ben ortada oynadığım sırada dayım el işaretiyle müziği kestirdi. Aynı anda arkamdan sert bir şekilde itildim ve dengemi kaybederek yere düştüm. Düşmenin etkisiyle kendimden geçtim ve sadece kavga ile bağırış seslerini duydum” dedi.