Yaşam |

Kimse ne olduğunu anlayamadı

Niğde’de anahtarcılık yapan Abdullah Öztürk, 8 yıl önce arkadaşının bulduğu ve 4 profesör tarafından incelenmesine rağmen türü belirlenemeyen hayvan iskeletini, camekan içerisinde koruyarak sergiliyor. Öztürk, iskeleti satın almak isteyenler olduğunu, değerini verdiklerinde satabileceğini söyledi.

Niğde'de yaşayan Abdullah Öztürk, arkadaşı tarafından bulunan ve 8 yıldır kendisinde olan  ve ne olduğu kimse tarafından belirlenemeyen hayvan iskeletini, camekan içerisinde koruyarak sergiliyor. 

"NE OLDUĞUNU KİMSE ANLAYAMADI"

Öztürk, iskeletin deforme olmaması için DNA testi yapmak isteyen akademisyenlere vermediğini dile getirerek, ''8 yıldır elimde ve birçok profesör gelip, inceledi. Yaklaşık 30 yıldır yabani ve vahşi hayvanlar üzerinde araştırma yapan bir profesör, iskeleti Ankara’ya götürüp, dişlerini açıp saymak ve DNA testi yapmak istedi. Ben deforme olacağı için vermedim. Şu ana kadar ne tür bir hayvan olduğunu belirleyemediler'' diye konuştu.

"ŞU ANDA İSTEYEN OLURSA SATABİLİRİM"

Gizemli iskelet için değerini bulduğunda satacağını söyleyen Öztürk, ''Başta merak eden vatandaşlar gelip bakmak istiyordu. Ben de kaldırmak zorunda kaldım.

Ayrıca iskeleti satın almak için İstanbul’dan teklif verenler oldu ama satmadım. Çünkü o zamanlar böyle bir düşüncem yoktu. Şu anda isteyen olursa satabilirim'' dedi.