Spor

Kim Min-Jae'den kırmızı kart yorumu... "Atılmam için zorlama bir karar verildi"

Fenerbahçe’nin Güney Koreli stoper Kim Min-Jae, Trabzon'da gördüğü kırmızı kart için "En üst seviyede futbol oynadığım 5 yıllık kariyerimde benim için bir ilk oldu, sanırım Türkiye’de böyle deneyimlerimiz olmak zorunda. Futbolu bilen insanlar da oyun dışı bırakılmam için zorlama bir karar verildi diye düşünüyorlar" dedi.

Fenerbahçe'nin Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae, Trabzonspor maçında 2. sarı karttan atılmasını değerlendirdi. Sarı-Lacivertliler 1-0 öndeyken 8 dakika arayla 2 sarı kart gören ve 23. dakikada takımını 10 kişi bırakan Kim, kırmızı kartın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Futbolu her zaman kurallar dahilinde oynadığını söyleyen Güney Koreli şunları söyledi: "Erken kart görmem benim için sürpriz oldu. Sonrasında zaten oyunda kaldığım süre boyunca bu noktada takılı kaldım. Üzerine 2. sarı kart. Futbolu bilen insanlar da oyun dışı bırakılmam için zorlama bir karar verildi diye düşünüyorlar. Ben kariyerim boyunca bu oyunu her zaman kurallar çerçevesinde oynamaya çalıştım. En son kırmızı kartımı 2017 sezonunda gördüm. Bu da en üst seviyede futbol oynadığım 5 yıllık kariyerimde benim için bir ilk oldu, sanırım Türkiye’de böyle deneyimlerimiz olmak zorunda."

SABİHA KARŞILAMASI DUYGULANDIRDI 

"Çok üzüldüm ancak elimden gelen hiçbir şey olmadığı için bir şey yapamadım. Yani takım olarak bu yaklaşıma karşı ne yapabilirdik, onu da bilmiyorum. Böyle bir şeyin takımımı Alanyaspor maçında yalnız bırakmama sebep olması benim için daha da üzücü."

"Fenerbahçe olarak karşılaştığımız tüm zorluklarla taraftarlarımızın da desteği ile mücadele edeceğiz. Bu da bizim en önemli görevimiz. Çünkü sezon sonunda onları mutlu etmek bizim için her şeyden önemli ve bunun öneminin farkındayız. Deplasman dönüşü taraftarlarımızın yanımızda olması bizleri çok duygulandırdı. Onların sevgisine layık olacağız ve sezon sonu şampiyon olarak onları mutlu edeceğiz.