Gündem |

Kim bu Öfkeli Genç Türkler! "Hudut namustur" pankartı astılar...

İstanbul'da yeni bir mülteci provokasyonu sahnelendi... Kendilerine Öfkeli Genç Türkler" adını veren 6 kişi, bazı köprü ve yaya geçitlerine "Hudut namustur" ve "Ülkemde mülteci istemiyorum" pankartları astı... Şahıslar gözaltına alınırken, gözaltındaki şüphelilere İYİ Parti'nin sahip çıkması dikkat çekti...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Türkiye, Suriyeli ve Afgan mültecilere yönelik kışkırtıcı girişimleri tartışırken bu konuda yeni bir provokasyon vücut buldu.

İstanbul'da farklı bölgelere asılan "Hudut namustur" ve "Ülkemde mülteci istemiyorum" pankartları asan 6 kişi gözaltına alındı.

Avukat Emir Gürbüz, gözaltındaki şüphelilerin, bir kişiye "Reis" ifadesini barındıran mesaj atmasından dolayı "Elebaşınız bu mu?" şeklinde sorulara muhatap olduğunu söyledi.

Şüpheli şahıslar Emniyet'teki sorgularının ardından Terörle Mücadele Savcılığına sevk edildi.

İYİ PARTİ'DEN DESTEK...

Söz konusu isimlere İYİ Parti'den güçlü destek gelmesi ise dikkat çekti.

İlk olarak, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu "Öfkeli Genç Türkleri" gözaltında tutuldukları adliyede ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise şahısların gözaltına alınmasına tepki göstererek, "'Hudut Namustur' yazan 6 genç kardeşimizin Terörle Mücadelede ifadesi neden alınır? Bu ülkede TEM’de kaydı olmayan, TEM’in bilmediği 6 genç için konuyu Teröre sevk edenlerin amacı ve siyasallaşma eğilimi ortadadır." ifadelerini paylaştı.

Poyraz ayrıca Twitter hesabında "Hudut Namustur" etiketini paylaşarak, Adalet Bakanlığına, "Tüm Terör Savcılarına aşağıdaki paylaşımımla ilgili ihbarda bulunuyorum!" çağrısında bulundu.

İYİ Parti'den ayrılarak yeni bir siyasi oluşum hazırlığı içinde olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Özdağ, "Bunu yazan ve asan Türk gençlerinin gözlerinden öperim. Var olun çocuklar" sözleriyle bu isimlere destek verdi.