Gündem |

Kim bu adam Ümit Özdağ? Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a sık sık gittiği Kazakistan'da FETÖ elemanları eşlik ediyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çeşitli görüşmeler yapmak üzere sık sık Kazakistan'a gidiyor. İddialara göre, Özdağ’ı Kazakistan'a gittiğinde gezdiren ve refakat eden kişilerin başında FETÖ'cü iş adamları var. Özdag’ın FETÖ yapılanması olarak bilinen Kazakistan Türk İş Adamları Derneği'nin (KATİAD) Denetleme Kurulu Üyesi Hamza Sarı ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Türk halkını Suriyeli sığınmacılara karşı kışkırtıcı eylemlerin odağındaki isim Ümit Özdağ, son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile girdiği sert polemik ve devletin bakanını tehdit eden açıklamalarıyla gündem oldu.

Ümit Özdağ'ın Kazakistan'a yaptığı gezilerden birinde çekilmiş bir fotoğraf dikkatleri başka bir yöne çekmiş oldu.

KAZAKİSTAN İÇ KARIŞIKLIĞINDA FETÖ İDDİALARI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Kazakistan'a yaptığı geziler ve buradaki açıklamalar daha önce gündeme gelmişti.

Özdağ, geçtiğimiz aylarda Kazakistan’da yaşanan iç karışıklıklara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kardeş Kazakistan’da yaşanan üzücü olaylar, kontrolsüz göç ile ülkeye giren başıbozuk unsurların nasıl bir tehdit olduğunu göstermiştir.
Türkiye’de benzer milyonlarca başıbozuk var. TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ? " ifadelerini kullanmıştı.

Özdağ'ın bu açıklamasının ardından Kazakistan'da çıkan iç karışıklık çıkaran gruplar arasında FETÖ yapılanmasının da olduğu iddiaları gündeme gelmişti.

ÜMİT ÖZDAĞ'I KAZAKİSTAN'DA FETÖCÜLER GEZDİRİYOR

Ümit Özdağ'ın çeşitli görüşmeler için zaman zaman Kazakistan'a gittiği biliniyor.
Partisinin kuruluşu öncesi yanına bir kaç partili arkadaşını da alarak Kazakistan'a giden Özdağ’a bu ülkedeki FETÖ elemanlarının rehberlik yaptığı ortaya çıktı.

KİM BU HAMZA SARI?

SuperHaber'in elde ettiği bilgilere göre ,Özdağ Kazakistan'a gittiğinde kendisini gezdiren ve refakat eden kişi FETÖ'cü işadamlarının kurduğu Kazakistan Türk İşadamları Derneği'nin (KATİAD) Denetleme Kurulu Üyesi Hamza Sarı.

Dolaşıma sokulan fotoğrafta Ümit Özdağ’a Kazakistan'da eşlik “eden ve birlikte Bozkurt" işareti yapan Hamza Sarı, pasaportu Türkiye tarafından iptal edilen bir FETÖ üyesi.

FETÖ'cü firari işadamı Hamza Sarı'nın Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tehdit eden paylaşımını retweet etmesi de dikkat çekti.

 

(Hamza Sarı'nın pasaportunun iptal belgesi)