Gündem |

Kılıçdaroğlu'nun skandal paylaşımının arkasında ne var? Bir takım belgeler sızdırılacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün sosyal medya hesabından yaptığı tepki çeken paylaşınının arkasındaki nedenle ilgili dikkat çeken sözler geldi. CHP içinde Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını istemeyen bir kesimin olduğunu belirten Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler, "Bir takım belgeler sızdırılacak! Kemal Bey'in dünkü hezeyanları ön alma çabası! Lağım patlayacak!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımda akıl almaz iddialar ortaya attı. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı sonrası AK Parti, Ensar Vakfı ve TÜRGEV başta olmak üzere çok sayıda kesimden tepki geldi. Kılıçdaroğlu'nun tepki çeken paylaşımı sonrası çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler, Kılıçdaroğlu'nun paylaşımının arkasında CHP içindeki bir çekişmenin olduğunu söyledi. CHP içinde Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemeyen bir kesimin olduğunu belirterek aralarında büyükşehir belediye başkanlarının da olduğu ekibin bazı belgeleri sızdıracağını vurguladı.

Turgay Güler'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

CHP içinde, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemeyenler kolları sıvadı.
Aralarında büyükşehirlerin belediye başkanları da var!
Bir takım belgeler sızdırılacak!
Kemal Bey'in dünkü hezeyanları ön alma çabası!
Lağım patlayacak!