Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık çağrısı fos çıktı! Yeni danışmanı Jeremy Rifkin bile gelmeye tenezzül etmedi!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun projelerini açıklayacağı 3 Aralık programı fos çıktı. CHP’nin binlerce dolar vererek tuttuğu yeni danışman ABD’li Jeremy Rifkin, Türkiye'ye bile gelmeyerek toplantıya ABD'den canlı bağlantı ile katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün, 2023 seçimleri için vizyon belgesini "İkinci Yüzyıla Çağrı" programı kapsamında açıkladı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması saat 14.00'te başladı.

Kılıçdaroğlu son grup toplantısında, "CHP sadece bir adaya oy istemeyecek. CHP dar bir anlayışla da oy istemeyecek. CHP bir zümrenin çıkarı için de oy istemeyecek. CHP yepyeni bir anlayışla yepyeni bir sisteme oy isteyecek. CHP, güç birliğine oy isteyecek. CHP, oyları daha iyi bir yaşam için, yeni bir Türkiye hayali için isteyecek. Çünkü biz ülkeyi krizden çıkarmak için oy istemiyoruz. Bundan sonra ülkemizi yapısal krizlerden koruyacak sistemi getirmek için mücadele ediyoruz. 50 yıldır bu ülkede hep ekonomik krizler var. Biz bu krizleri sonsuza kadar bitirmek için geliyoruz" diye seslenmişti.

 Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık çağrısı fos çıktı! Yeni danışmanı Jeremy Rifkin bile gelmeye tenezzül etmedi! - Resim : 2

YENİ DANIŞMANI TÜRKİYE'YE GELMEDİ BİLE

Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasını tamamlaması üzerine, toplantı salonundan ABD'de Jeremy Rifkin'e bağlantı kuruldu.

CHP'nin yeni ekibi içerisinde yer alacağı açıklanan Rifkin, "Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibine çalışacak olmak beni çok heyecanlandırıyor" açıklamasında bulundu ve yeşil enerjiyle ilgili sunum yaptı.

Rifkin'in ardından konuşan Faik Öztrak ise, "Merkez Bankası'nın hedefi enflasyonu tek haneye indirmek olacak" dedi. Öztrak ayrıca, "Cumhurbaşkanlığı makamını Çankaya Köşkü'ne taşıyacağız" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığı görevine getirilen ABD'li ekonomist Jeremy Rifkin'in yanı sıra, MIT Üniversitesi'nden Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refet Gürkaynak, eski TCMB Başekonomisti Hakan Kara, çeşitli kurumlara danışmanlık yapan Prof. Dr. Ufuk Akçiğit gibi isimler toplantıda yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık çağrısı fos çıktı! Yeni danışmanı Jeremy Rifkin bile gelmeye tenezzül etmedi! ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu CHP