Gündem

Kılıçdaroğlu'nın Soylu yorumları tümüyle yanlış çıktı!

Son dakika gelişmesi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bu çerçevede yaşanan tartışmalar üzerine "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum." açıklaması yaparak görevinden istifa etti. Soylu'nun istifasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilk değerlendirme geldi. Ancak Kılıçdaroğlu'nun öngörülerinin hiçbirisi gerçekleşmedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Gayretle ve titizlikle yürütülen süreçte, salgının önlenmesine yönelik sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, şahsıma aittir." açıklamasında bulundu.

İstifa kararı üzerine katıldığı bir televizyon programında sıcağı sıcağına değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

“Süleyman Soylu istifasının tek başına alınmış bi karar olduğunu düşünmüyorum. Tıpkı Sağlık Bakanının da tek başına karar alamadığı gibi... Erdoğan’ı kurtarmak için Süleyman Soylu’nun istifa etmesini anlayışla karşılıyorum.”

BÜTÜN YORUMLARI YANLIŞ ÇIKTI

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarından kısa bir süre sonra ise İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile Süleyman Soylu'nu istifasının kabul edilmediği duyuruldu. 

Kılıçdaroğlu'nun iddiasının tam aksine Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasına kabul etmeyerek görevine devam etmesini istedi. 

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.