Kılıçdaroğlu'na veto! İmamoğlu ve Yavaş'a yeşil ışık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında “İkisinin de adaylığının, bizimle ilgili olmadan çok konuşulduğu dönemde ve hiçbir genel başkanın adının geçmediği dönemde bana sorulan soruya partinin görüşü olarak 'iki belediye başkanı arkadaşımızdan birinin aday gösterilmesi halinde hayır demeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu'nu veto ederken  İmamoğlu ve Yavaş'a yeşil ışık yaktı. 6'lı Masa'nın adayının açıklanmasıyla ilgili bir soruya yanıt veren Meral Akşener şu değerlendirmede bulundu:

"Onlar konuşulurken verdiğimiz cevaptan bahsediyorum. Her iki belediye başkanımıza da. Onlar CHP'nin üyesi ama aynı zamanda bizim de belediye başkanlarımız. Adana'dan Antalya'ya bütün ortak aday gösterdiğimiz belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. İkisi de hem Ekrem Başkan hem Mansur Başkan ikisi de bizi mahçup etmediler. O masada bulunan 6 kişi böyle bir şey konuşmadık. İkisinin de adaylığının, bizimle ilgili olmadan çok konuşulduğu dönemde ve hiçbir genel başkanın adının geçmediği dönemde bana sorulan soruya partinin görüşü olarak 'iki belediye başkanı arkadaşımızdan birinin aday gösterilmesi halinde hayır demeyeceğiz' diye televizyonlardan söyledim. Ne Ekrem Başkan'la ne Mansur Başkan'la adaylık üzerine herhangi bir teklif veya başka bir görüşme olmadı. 'İmamoğlu'ndayız' tweetinden önce 'Kozan'dayız' demiştim, niye kimse üzerine alınmadı."

 

Kılıçdaroğlu'na veto! İmamoğlu ve Yavaş'a yeşil ışık ile ilgili etiketler Meral Akşener