Gündem

Kılıçdaroğlu'na "Siyasi ayak Erdoğan" yanıtı

"FETÖ'nün siyasi ayağını haftaya anlatacağım" diyerek bugünkü CHP Meclis grup toplantısını işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile cesaretle mücadele eden tek siyasi lider olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef göstererek, "FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı.

"FETÖ İŞBİRLİKÇİLERİNİ MİLLET AFFETMEYECEK!"

Bu skandal sözlere resmi ağızdan ilk yanıt İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi. Altun sosyal medyadan paylaştığı mesajında FETÖ’ye yönelik topyekun başlatılan arındırma operasyonlarının talimatının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğinin altını çizdi.

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan direnmeseydi, vesayete teslim olsaydı, demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve sinsi emellerini 50 yıllık süreç içerisinde adım adım uygulayan FETÖ Türkiye’yi topyekun işgal edecekti." ifadelerini kullanan Altun açıklamalarını şöyle sürdürdü;

"Gizlice başta siyaset, mülkiye, adliye, maliye, askeriye ve emniyet olmak üzere devletin tüm kılcal damarlarına sızan terör örgütünün sinsi ve kanlı planlarını boşa çıkartan ve süreci ilk anından itibaren yöneten ve takip eden de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

FETÖ’nün devlete yönelik ihanet adımlarından olan; 7 Şubat MİT operasyonu, 17 Aralık küresel darbe girişimi, 25 Aralık ekonomiyi çökertme hamlesi ve 15 Temmuz işgal girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, milletimizin ise iradesine sahip çıkmasıyla yerle bir edilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadelesi sadece yurt içinde değil, yurt dışında da devam etmiştir. Cumhurbaşkanımız bütün yurt dışı seyahatleri ve diplomatik temaslarının en önemli gündem maddesi FETÖ ile mücadele olmuştur.

Unutulmamalıdır ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti sokağa davet ederek, direniş çağrısı yapması, 15 Temmuz karanlık gecesini aydınlığa kavuşturmuştur. Milletiyle omuz omuza veren lider, darbecileri sahadan süpürmüştür.

Cumhurbaşkanımız öncülüğünde devleti ele geçirmeye, milleti esir almaya, ülkemizi işgal etmeye azmetmiş FETÖ ile mücadelemiz, kirli emelleriyle birlikte tümüyle bertaraf edilene kadar devam edecektir. FETÖ’nün mimarlarından, destekçilerinden ve tetikçilerinden hesap sorulacaktır.

Vesayetçilerle, teröristlerle mücadelemiz devam edecektir. Bu mücadeleye zarar verenleri, işbirlikçileri, kumpas içinde hareket edenleri ne milletimiz ne tarih affedecektir."

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.