Gündem

Kılıçdaroğlu şimdi de öğretmenleri hedef aldı

Kendisi ile aynı düşünceyi paylaşmayan herkesi "ya bendensin ya lanetlisin..." anlayışı ile ötekileştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kez de öğretmenleri hedef aldı. Kılıçdaroğlu'nun iktidarı destekleyen öğretmenleri hedef alan sözlerine Ağrı Büyükşehir Belediyesi Başkanı Savcı Sayan'dan tepki geldi. Sayan, "Sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP grup toplantısında yine skandal ifadeler kullandı.

Hedefinde ise iktidarı destekleyen öğretmenler vardı.

Öğretmenler arasında ayrımcılık yapan Kılıçdaroğlu, "Hâlâ iktidarın peşinden giden öğretmen varsa kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem. Öğretmen iradesini pazarlamaz." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun öğretmenleri "ya bendensin ya da lanetlisin" anlayışı ile ötekileştirmesine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan tepki geldi.

Sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştiren Savcı Sayan şunları söyledi:

"Türkiye’nin birleştirici gücü CHP sloganıyla seçim meydanlarında nara atan CHP Genel Başkanı, bugün öğretmenlerimizi iktidar yanlısı ve iktidar karşıtı diye ikiye ayırmış. Öğretmenlerimizi ikiye ayıran, kutuplaştıran bir genel başkan birlikten bahsediyorsa sözün bittiği yerdeyiz."

Yorumlar
Günün Videosu
Küçükçekmece'de yavru kedileri yakalayıp yediği öğrenilen Japon uyruklu D.M. mahalleli tarafından linç edilmek istendi. Para cezası verilen D.M'nin ifadesinde kedileri boğup yediğini söylediği belirtilirken, sınır dışı edileceği öğrenildi.