Gündem

Kılıçdaroğlu medyayı eleştirdi: İstifayı veremediler

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu Berat Albayrak'ın istifasını açıklamasının ardından haberi duyurmayan medya kuruluşlarına eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Hazineden ve maliyeden sorumlu bir kişi ben istifa ettim diyor. Medyaya bakıyorsunuz açıklamadan 17 saat geçtiği halde hiçbir şey yok. 1780 kanaldan sadece 5’i söylüyor. Diğerlerinde tık yok" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları;

10 KASIM

Düşmanının bile saygı duyduğu bir insan. Düşünceleriyle, devlet adamlığı ile dünyada ender bulunan kişilerden birisi. Demokrasiyi getiren, bütün mazlum ülkelere örnek olan bir devlet adamı, bir komutan. 82 yıldır onu unutmadık, bundan sonra da unutmayacağız. Sadece biz değil, dünya onu unutmayacak. O, ülkesini düşman işgalinden kurtardı. Milli mücadeleyi bütün mazlum milletler için yaptı. TBMM'nin açılışı, halka duyduğu güven tarihin altın sayfalarında yer alan eylemlerdir. O, cumhuriyeti kurarken "cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" dedi. Bilgiye, birikime değer verdi.

TİMUR SELÇUK

Bir besteciydi, yorumcuydu. Besteleri hala kulaklarımızda. Adalet Yürüyüşü'nde müziğiyle bize eşlik etmişti. Ailesine, sevenlerine, sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz.

MÜYESSER YILDIZ

Haksız yere 115 gün içeride tutuldu. O yazıları internet sitesinde zaten okuyordunuz. Onu hapse atan yargı değil, devletin içerisindeki bazı organizasyonlar. İntikam almak istiyorlar. Benim bildiğim Müyesser Yıldız, istediği kadar gözdağı versinler kalemini satmayan onurlu bir gazetecidir. Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın, Ayhan Bilgen'in, harp okulu öğrencilerinin, Ahmet Altan'ın da haksız yere içeride tutuldukları için doğru olmadığını ifade ediyoruz. Hapisten çıktıktan sonra bizi alkışlasınlar diye değil, bizi özgürce eleştirebilsinler onların üzerine baskı kurulmasın, her düşünceye bu ülkeye saygı olmalı, her düşünceye saygı gösterirsek çıkıp dünyaya haykırabiliriz bizim ülkemizde demokrasi var diye. Biz bunu istiyoruz.

BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMASI

Berat Albayrak'ı en çok eleştirenlerden birisi benim. Ortalıkta pembe tabloyla kamuoyuna sunuş yapılıyor. Bu doğru değil dedim.

Ekonomik düzenleme için 13 madde halinde bunları saydık. Üstümüze düşen bir şey varsa her türlü desteği vermeye hazırız dedik.

MEDYAYA TEPKİ

Gerçekten istifa etti mi etmedi mi uzun bir sessizlik. Sarayda sessizlik, AK Parti grubu sessiz. Koşulsuz destek veren MHP'de büyük suskunluk. Noluyor? Hazineden ve maliyeden sorumlu bir kişi ben istifa ettim diyor. Medyaya bakıyorsunuz açıklamadan 17 saat geçtiği halde hiçbir şey yok. 1780 kanaldan sadece 5’i söylüyor. Diğerlerinde tık yok.

Yorumlar
Günün Videosu
SuperHaber programcısı ve güvenlik uzmanı Mete Yarar, MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği ve kırmızı kategoride aranan Ulaş Doğan adlı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Yarar, Süleymaniye'deki operasyonun diğerlerinden farklı olduğunun altını çizdi.