Gündem

Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesinin detayları

CHP'nin Haziran 2018 seçimindeki cumhurbaşkanı adayı ve eski Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün makamında görüşmüştü. 45 dakika süren görüşmede neler konuşuldu? İşte detaylar...

İşte CNN TÜRK muhabiri Gülşen Coşkun'un kritik görüşmeye dair aktardığı bilgiler;


Görüşme 2 bölümde gerçekleşti. İlk bölüme parti sözcüsü Faik Öztrak da katıldı.

İlk olarak birinci bölümde Yalova Belediyesi'nde 'zimmet' soruşturması kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç konuşuldu. İlk bölümde Kılıçdaroğlu ve İnce'nin bu iddiaları ele aldığı belirtiliyor.

İkinci bölümde ise Kılıçdaroğlu ve İnce arasında baş başa bir görüşme gerçekleştiği ifade ediliyor. O görüşmede de özellikle Muharrem İnce'nin bazı açıklamaları ve iddiaları vardı, o da CHP içinde 'çete' iddiası... Bu çete iddiasına ilişkin; kendisinin külliyeye gittiği iddiasından genel merkezde bir grubun sorumlu olduğunu iddia etmişti Muharrem İnce. İşte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de bu konuyu görüştüğü belirtiliyor. Tabii bir taraftan da CHP cephesinde kurultay süreci var. Mart ayı sonunda yapılacak bu kurultay sürecine ilişkin detaylar da görüşmede ele alındı. Şimdilik elimizdeki bilgiler bu yönde.

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.