Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Kanal İstanbul tehdidini yineledi!

Geçtiğimiz günlerde büyükelçilere Kanal İstanbul konulu bir mektup yazan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Projenin ihalesine giren ağır bedel öder' diyerek tehditvari açıklamalarda bulunmuştu. Bugün grup toplantısında konuşan CHP lideri, bu çıkışını yineledi. Kılıçdaroğlu, ihaleye girmeyi planlayan firmalara gözdağı verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında Kanal İstanbul'a karşı olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, ihaleye girecek firmalara adeta gözdağı verdi.

"BÜYÜKELÇİLİKLERE YAZI YAZDIM..."

Yabancı firmalar için büyükelçiliklere yazı yazdıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Büyükelçiliklere yazı yazdım. Eğer Kanal İstanbul'a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi, müteahhit girer ve İstanbul'u talan eder, yağmalarsa o da ağır bedeller ödeyecektir dedim" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti;

Ülkemizi seviyoruz, İstanbul'un talan edilmesini istemiyoruz. Yabancıların da talana ortak olmasını istemiyoruz. Sadece bizim iş insanlarımıza değil, Büyükelçiliklere de yazı yazdım. "Eğer Kanal İstanbul'a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi ya da müteahhit girer, İstanbul'u talan ederse o da ağır bedeller ödeyecektir" dedim. Diyorlar ki, bizi niye yabancılara şikayet ediyorsun? anlamıyorlar. Ülkenin menfaatini korumak, gözbebeğimiz İstanbul'u korumak ne zamandan beri yabancılara ihbar oldu? Bunu söyleyenler bizim milliyetçiliğimizi asla sorgulayamazlar. Cumhur İttifakı'nın en temel sorunu ne? En temel sorunu şu; birisi diyor ki ben milliyetçiyim, öteki diyor ki ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım. Bunlar koalisyon kurmuşlar. Hiç kimse merak etmesin bu ülkenin çıkarlarını, İstanbul'un talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Kanal İstanbul tehdidini yineledi! ile ilgili etiketler CHP Kanal İstanbul ihale chp grup toplantısı Kılıçdaroğlu