Kılıçdaroğlu: Ekrem Bey gidip dozerin başında mı duracaktı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'daki kar esareti sırasında İngiliz büyükelçisiyle görüşmesini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Önceden söz vermişti. Benim de haberim vardı. Ekrem Bey gidip dozerin başında mı duracaktı?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV100 kanalının canlı yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, kar yağışının etkisini sürdüğü saatlerde İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la yemek yemesiyle ilgili şunları söyledi;

"Erdoğan, İstanbul’u kaybettiğini bir türlü içine sindiremedi. Çünkü İstanbul’un rantından yararlanıyordu. Ekrem İmamoğlu kazanmanın ötesinde başarılı bir belediye başkanlığı performansı da sergiledi.

Duran bütün metro yatırımlarının kaynağını bularak sözleşmelerini imzaladı. 10 ayrı yerde 10 ayrı metro inşaatını birden başlattı. Yolsuzlukların da üzerine gitti. AK Parti’nin yönetiminde ya da kadın kollarında görev alan kişilerin dolar bazında burs alarak nasıl yurt dışına gittiklerini ortaya çıkardı.

"YEMEKTEN HABERİM VARDI"

Her kar yağışından sonra kentte olağanüstü bir durum vardır. Katıldığı yemekten haberim vardı. Ekrem İmamoğlu gidip dozerin başında mı duracaktı. Hayır, yönetecekti orayı.

Ben zaten “Telefonlarımız dinleniyor” diye söylüyordum ama izlendiğimizi de düşünemiyordum. MOBESE de gösterdi ki izleniyoruz… Bu da devletin parti devleti olduğunu gösteriyor."

Kılıçdaroğlu: Ekrem Bey gidip dozerin başında mı duracaktı? ile ilgili etiketler ekrem imamoğlu Kılıçdaroğlu ibb başkanı kar yağışı balıkçı