Gündem

Kılıçdaroğlu: Baskın seçimde Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne grup kurması için destek verebiliriz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, baskın erken seçim ile ilgili konuştu. Seçim olması durumunda Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan’ın DEVA partisine TBMM’de grup kurmaları için destek verebileceklerini belirtti.

"BARAJIN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ"

Kemal Kılıçdaroğlu, “Baskın erken seçimde İYİ Partiye yaptığınız gibi Gelecek ve Deva Partilerine de grup kurma desteği verir misiniz?” sorusuna, “Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis’te her parti temsil edilmeli…” cevabını verdi.

CHP, 2018’de İYİ Parti’nin de erken seçime girebilmesi için 15 milletvekili transfer etti ve Meral Akşener’in Meclis’te grup kurmasını sağladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, baskın seçim olması durumunda aynı durumun Gelecek ve DEVA partileri için de geçerli olabileceğini belirtti.

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
Malatya'da esnaflık yapan bir kişi, dükkanındaki asma kata çıktı. Asma katın ağırlığını taşıyamadığı adam, alt kattaki oğlunun üzerine düştü. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.