Popüler Haberler

Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün? Nerede çekiliyor?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin devamı olan Zafere Doğru, kadrosunda çok önemli isimlerin olduğu ve ikinci sezonuna başlayan bir dizidir. TRT 1 ekranlarında yayın hayatına devam eden Kıbrıs Zafere Doğru hangi gün yayınlanıyor? Nerede çekiliyor?

Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan gibi oyuncuları kadrosunda barındıran ve ikinci sezonuyla da izlenme rekorları kıran Kıbrıs Zafere Doğru dizisi hangi gün yayınlanıyor?

KIBRIS ZAFERE DOĞRU HANGİ GÜN?

Her Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi seyircinin de yoğun ilgi gösterdiği dizilerin başında geliyor. Konusu itibariyle de Türk milletinin Kıbrıs'ta yaşadığı zorlukları ele alan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi Cuma günü yayınlanıyor.

Kıbrıs Zafere Doğru konusu nedir?

Rauf Denktaş, Makaryos tarafından adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs’a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girer. Diğer tarafta ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile gizli görevlerine başlar. Nişanlısı Ayşe’nin Kıbrıs’a geldiğinden habersiz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır. Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye’den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.