Spor |

Kerim Frei ve Aboubakar'dan muhteşem goller | Beşiktaş 2 - 1 Kayserispor

Beşiktaş gelirinin şehit ailelerine bağışlanacak Türkiye Kupası maçında Kayserispor'la karşılaşıyor. Siyah-beyazlılar Kerim Frei ve Aboubakar'ın muhteşem golleriyle mücadeleyi 2-1 kazanmayı başardı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş, Vodafone Arena'da Kayserispor'u 2-1 yendi. Kara Kartal Kerim Frei'ın şahane golüyle maçta öne geçerken Kayserispor Furkan Yaman beraberlik golünü attı. Aboubakar 85'te takımını tekrar öne geçirdi ve Beşiktaş grupta puanını 6'ya yükseltti. Geliri şehir ailelerine bağışlanacak mücadeleyi Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları yan yana oturarak izledi.

Beşiktaş ile Kayserispor arasındaki maçın geniş özetini ve gollerini Aspor'un internet sitesinden izleyebilirsiniz.

Beşiktaş'tan şehitler için çelenk ve çicek

Genelde dördüncü hakemin bulunduğu yere Türk bayrağı konulurken, terör saldırısında şehit düşen Özel Güvenlik Şube Müdürü ve Beşiktaş kongre üyesi Vefa Karakurdu ile diğer emniyet mensupları da anıldı.

Maç öncesi Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile takım kaptanı Tolga Zengin, saha kenarında şehitler için kurulan bölüme çiçek ve çelenk bıraktı. Bu bölümde ayrıca Vefa Karakurdu anısına hazırlanan akreditasyon kartının yanı sıra saldırıda şehit düşen çevik kuvvet polisleri için de bir akreditasyon kartı yer aldı.

Sahada içinde de birlik mesajı

Karşılaşma öncesinde oluşan birlik beraberlik saha içinde de yaşandı.

Tribündeki futbolseverler, sahaya çıkan her iki takım oyuncularını da alkışladı. Futbolcular el ele tribünleri selamladı. Her iki ekibin oyuncuları, maçtan hemen önce taraftarların isteği üzerine bir kez daha birlikte taraftarı alkışladı.

Isınmak için sahaya çıkan Beşiktaşlı futbolcu Olcay Şahan, taraftarların isteği üzerine iki çevik kuvvet polisini yanına alarak tribünlere yöneldi. Olcay ve çevik kuvvet polisleri birlikte tribünleri selamladıktan sonra taraftarlara üçlü çektirdi.

Beşiktaşlı futbolcular, sahaya "Tek renk tek yürek" yazılı pankartla çıktı.

Kerim Frei ve Aboubakar'dan muhteşem goller | Beşiktaş 1-1 Kayserispor

Toplam 850 bin lira gelir elde edildi

Karşılaşmayı toplam 15 bin biletli taraftar izlerken, şehit ailelerine gidecek gelirin toplamda 850 bin lira olduğu bildirildi.

Bu gelirin 650 bin lirasının bilet satışından geldiği, 200 bin liranın ise vatandaşlar tarafından şehit ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Kulübüne bağışlandığı kaydedildi.

Kartal Yuvası'nda duygusal anlar

Karşılaşmada Vefa Karakurdu'nun yanı sıra terör saldırısında hayatını kaybeden Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu da unutulmadı.

Vefa Karakurdu ile Tunç Uncu'nun isimleri, Beşiktaş Kulübü yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda iki Kartal Yuvası'nda yer aldı.

Siyah-beyazlı yöneticilerin, Tunç Uncu'nun annesi Kadriye Uncu'yu da maça davet ettiği öğrenildi. Kadriye Uncu'nun stada geldiği sırada yolda fenalaştığı ve bu nedenle karşılaşmaya gelemediği kaydedildi.

Kartal Yuvası çalışanları da "Mesai arkadaşların seni unutmayacak" yazılı pankartla Tunç Uncu'yu andı.

Beşiktaş'ı takip eden muhabirler de şehitleri unutmadı

Beşiktaş'ı takip eden basın mensupları, gerçekleştirdikleri organizasyonla şehitleri andı.

Gazeteciler, şehitler anısına lokma dağıttı. Beşiktaşlı yöneticiler de Kartal Yuvası'nın yanında açılan stantta taraftarlara lokma dağıtımında bulundu. Basın mensupları, yöneticiler ve çevik kuvvet polisleri saldırının olduğu noktaya giderek dua etti.

Çebi: "Hep beraber ayaktayız"

Lokma dağıtımı sırasında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Şehitlerimizin mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Bu bir terör olayıdır. Teröristler şunu beklerler; biz yapalım, kıralım dökelim, toplum rahatsız ve huzursuz olsun, hayat dursun. Böyle olmayacak. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hep beraber ayaktayız. Hayatımızı devam ettirdiğimizi göstermek zorundayız. Başaramadıklarını göstermek zorundayız." diye konuştu.

Kayserispor ile yaptıkları maçın gelirinin şehit ailelerine bağışlandığını hatırlatan Çebi, "Buraya gelenlere ve katkı verenlere teşekkür ediyorum. Bunun önemi şurada, birlik ve beraberliği sağlayabiliyoruz. Şehitlerimizin yanında oluyoruz, olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi, her takımdan taraftarın gelmesi konusunda ise "Sosyal, görsel ve yazılı medyada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsi bu tür tavır ve davranışları bekliyordu. Biz de heyecanla yaptık. Sonuç itibarıyla gelenlere teşekkür ederiz." değerlendirmesinde bulundu.

Güvenlik önlemleri üst seviyede

Karşılaşmada tribün çevresinde ve içinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Stat çevresindeki bazı yollar trafiğe kapatılırken, taraftarlar geniş bir aramanın ardından içeri alındı. Stat etrafına ayrıca bariyerler konuldu.

Tribünleri çevreleyen digital reklam panolarında da tüm takımların renkleri yer alırken, "Tek renk, tek yürek" yazısı da kullanıldı.