Spor

Kerem Aktürkoğlu-Marcao el ele, hep beraber tribüne

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'ndeki ilk maçında Lazio'yu ağırlıyor. Karşılaşma öncesi Marcao ile Kerem Aktürkoğlu'nu el ele tribünlere çağrıldı. İki futbolcu UltrAslan'ın çağrısına kayıtsız kalmadı. Süper Lig'in ilk haftasında Marcao'nun saldırısına uğrayan 22 yaşındaki milli futbolcu, zoraki barışmanın ardından bu fotoğrafı verdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'ndeki ilk maçında Lazio'yu ağırlıyor. Karşılaşma öncesi Marcao ile Kerem Aktürkoğlu'nu el ele tribünlere çağıran UltrAslan iki ismi yan yana getirdi. Süper Lig'in ilk haftasında Marcao'nun saldırısına uğrayan 22 yaşındaki milli futbolcu, zoraki barışmanın ardından el ele tribünleri selamladı.

Hatırlanacağı gibi, Brezilyalı stoper G.Saray'ın 2-0 önde götürdüğü Giresun deplasmanında bir anda takım arkadaşına yumruklu saldırıda bulunmuştu. Camianın ve taraftarın tepkisini çeken bu hareket sonra 25 yaşındaki futbolcunun takımda kalıp kalmayacağı merak ediliyordu.

TFF, Marcao'ya 8 maç ceza verdi. Galatasaray yönetimi ise futbolcuyu süresiz kadro dışı bıraktığını açıkladı. Ancak geçtiğimiz hafta nihai karar verildi ve Marcao affedildi. Teknik direktör Fatih Terim, Florya'daki antrenman öncesi basın mensuplarının önünde iki ismi barıştırdı.

Marcao'nun özrüne rağmen gelinen son durumdan hoşnut olmayan Kerem Aktürkoğlu'nun tavırları "zoraki barışma" olarak nitelenmişti. Saldırının ardından Marcao Lazio maçıyla ilk 11'e döndü.