Spor |

Kenan Karaman: Yine büyük bir karakter gösterdik

Türkiye A Milli Takım'ın formda isimlerinden Kenan Karaman, Sırbistan karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. Karaman, "Yine büyük bir karakter gösterdik ve geri döndük. Takımımda her zaman çok çalışıyorum milli takıma da geldiğimde yüzde yüzümü vermek istiyorum. Bazen iyi bazen de kötü oluyor ama mücadelemi hiçbir zaman bırakmıyorum" dedi.

A Milli takım ile çıktığı son 3 maçta 2 gol 1 asistlik performans gösteren Kenan Karaman, Sırbistan maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. 26 yaşındaki forvet, "Elimden geleni yapmaya çalıştım. Takım olarak yorgunduk. Bu kamp yoğun geçti. Takımı tebrik ediyorum. 2-0'dan yine geri gelmeyi başardık. Bu bence büyük bir karakter. Galibiyet alamadığımız için üzgünüz ama 1 puan iyi diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

MAÇLARA İLK YARIDAN BAŞLAMALIYIZ!

Ay yıldızlıların oynadığı maçlarda ikinci yarı daha etkili performans göstermesine değinen golcü oyuncu, "İlk yarı fazla önde basamadık. Biraz pasif kaldık. Rakibi oyuna dahil ettik. İkinci yarı sistemin değişmesiyle daha çok önce baskı yapabildik. İkinci yarıda top daha çok bizdeydi. Bunu diğer maçlarda ilk yarıdan başlayarak yapmalıyız. Yine de iyi reaksiyon gösterdik" diye konuştu.

MÜCADELEYİ HİÇBİR ZAMAN BIRAKMIYORUM

Kulübünde çok iyi çalıştığını ve bu nedenle de milli takıma hazır geldiğini belirten Karaman, "Takımımda her zaman çok çalışıyorum milli takıma da geldiğimde yüzde yüzümü vermek istiyorum. Bazen iyi bazen de kötü oluyor ama mücadelemi hiçbir zaman bırakmıyorum. Bu da takıma yansıyor. Bu kamp benim için iyi geçti. İnşallah böyle devam eder" şeklinde konuştu.

AYRILMAK İSTEDİM AMA KULÜBÜM BIRAKMADI

Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi sezon sonu bitecek Karaman, "Sözleşme bitiyor bu sene. Takımdan ayrılmak istedim ama bırakmadılar. Zorluklar çıkardılar ama sözleşmem bitiyor. İnşallah iyi performans göstererek iyi yerlere gelirim" açıklamasında bulundu.