Gündem |

Kemal Kılıçdaroğlu: Başörtüsünde kabahatliydik

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Esenler’deki üye katılım törenine katıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, geçmişte CHP’nin yaptığı hataları kabul ederek "Cumhuriyet Halk Partisinin geçmişte hiç kusuru olmadı mı, kabahati olmadı mı? Oldu efendim. Kabahati de oldu, kusuru da oldu. Biz getirdik, ne yaptık, başörtüsünü Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Senin başka derdin yok mu kardeşim?" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Esenler’de düzenlediği üye katılım törenine katıldı. CHP’ye katılan üyelere teşekkür eden Kılıçdaroğlu, geçmişte CHP’nin hatalar yaptığını kabul ederek, başörtüsünü Türkiye’nin bir numaralı sorunu haline getirdiklerini belirtti.

“BAŞÖRTÜSÜNÜ TÜRKİYE’NİN BİR NUMARALI SORUNU HALİNE GETİRDİK”

Konuşmasına CHP’nin geçmişte yaptığı hatalara değinerek başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’nin geçmişte hiç kusuru, kabahati olmadı mı? Oldu efendim. Kabahati de oldu, kusuru da oldu. Biz getirdik ne yaptık, başörtüsünü Türkiye’nin bir numaralı sorunu haline getirdik.

’Komşu komşunun külüne muhtaçtır’ derlerdi. Her birimiz komşularımızla iyi geçinirdik. Eğer biri güzel yemek yapıyorsa komşumuza da götürürdük, bayramlarda otururduk, kucaklaşırdık, dertlerimizi anlatır, sevinçlerimizi paylaşırdık. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki komşumuzun kimliğini, inancını, yaşam tarzını soruyoruz. Yani toplum ayrıştı. Sizden sadece bir şey istiyorum. Güvenin ve asla umudunuzu kaybetmeyin.

Güveni şunun için söylüyorum, her kuruşun hesabını vereceğiz. Elbette ki yeni kardeşlerimiz CHP’ye gelecekler. Benim bu anlattıklarımı sakın unutmasınlar. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Geliri olmayan veya geliri asgari ücretin altında olan bütün ailelere sosyal devlet güvencesi vereceğiz” şeklinde konuştu.