Popüler Haberler

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 13 Şubat kar tatili var mı?

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? Kış aylarının gelmesi ile beraber soğuk hava dalgası yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Ülke genelinde kar yağışının etkin olması ile birçok okuldan tatil açıklaması gelmeye başladı. Peki, Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 13 Şubat kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? Soğuk hava dalgasının yurt genelinde etkisini göstermesiyle birlikte pek çok şehirde öğrenciler ve velileri yarın okullar tatil mi sorusunun yanıtını araştırmaya devam ediyor. Birçok kişi Kayseri'de okulların tatil olup olmadığını merakla araştırmaya devam ediyor. Peki, Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 13 Şubat kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

okullar tatil ile ilgili görsel sonucu

KAYSERİ'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Kayseri'nin 6 ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yoğun karın etkili olduğu Bünyan, Felahiye, Sarız, Pınarbaşı, Akkışla ve Özvatan ilçelerindeki okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Bugün de Develi, Akkışla, Pınarbaşı, Yahyalı, Yeşilhisar ve İncesu ilçelerinde eğitime ara verilmişti.

 11 ŞUBATTA TATİL OLAN İLLER!

Trabzon Valiliği, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklama ile eğitime 2 günlük ara verildiğini açıklamıştı. 2 günlük tatilin sona ermesinin ardından bugün Valilik tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim öğretime 1 gün süreyle daha ara verildiği açıklandı. Yapılan açıklamada alınan kar tatili kararının sebebi il genelinde yaygın olarak devam eden buzlanma ve don olayı nedeniyle ulaşımda meydana gelmesi muhtemel aksaklıkların göz önünde bulundurulduğu açıklandı. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün idari izinli sayılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Trabzon'un ardından Rize Valiliği de 12 Şubat 2020 Çarşamba günü eğitim ve öğretime ara verilmesi yönünde karar alındığını duyurdu. Valilik Twitter adresinden yapılan açıklamada yoğun buz ve muhtemel riskler neticesinde kar tatili kararınınn alındığı belirtildi.