Popüler Haberler

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 12 Şubat kar tatili var mı?

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? Okullara kar tatili haberleri peş peşe geliyor. Soğuk hava dalgasının yurt genelinde etkisini göstermesiyle birlikte pek çok şehirde öğrenciler ve velileri yarın okullar tatil mi? sorusunun yanıtını araştırıyor. Kayseri'de yarın okulların tatil olup olmayacağı araştırılıyor. Peki, Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 12 Şubat kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

Kayseri'de yarın okullar tatil mi? Ülke genelinde çoğu ilde okullar kar yağışı nedeni ile tatil edildi. Kar yağışının etkili olduğu illerde 12 Şubat'ta okulların tatil olup olmayacağı merak edilip araştırılmaya devam edilmektedir. Kayseri'de Pazartesi günü yoğun kar yağışı nedeni ile okullar tatil edilmişti. Peki, Kayseri'de yarın okullar tatil mi? 12 Şubat kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

kar tatili ile ilgili görsel sonucu

KAYSERİ'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Kayseri Valiliği'nden yarın için henüz bir tatil açıklaması gelmedi.

RİZE VE TRABZON'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Trabzon Valiliği, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklama ile eğitime 2 günlük ara verildiğini açıklamıştı. 2 günlük tatilin sona ermesinin ardından bugün Valilik tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim öğretime 1 gün süreyle daha ara verildiği açıklandı. Yapılan açıklamada alınan kar tatili kararının sebebi il genelinde yaygın olarak devam eden buzlanma ve don olayı nedeniyle ulaşımda meydana gelmesi muhtemel aksaklıkların göz önünde bulundurulduğu açıklandı. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün idari izinli sayılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Trabzon'un ardından Rize Valiliği de 12 Şubat 2020 Çarşamba günü eğitim ve öğretime ara verilmesi yönünde karar alındığını duyurdu. Valilik Twitter adresinden yapılan açıklamada yoğun buz ve muhtemel riskler neticesinde kar tatili kararınınn alındığı belirtildi.

Zonguldak'ta da olumsuz hava koşulları nedeniyle Ereğli, Kilimli ve Alaplı ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki, Çaycuma'da ise tüm okullarda 11 Şubat'ta eğitime ara verilmişti. Yarın Zonguldak'ta kar tatili için ise henüz açıklama gelmedi.