Spor

Katarlılar'ın David Beckham aşkı... İngiliz yıldız 2022 FIFA Dünya Kupası'nın reklam yüzü oluyor

David Beckham, Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın reklam yüzü olmaya hazırlanıyor. İngilizler'in eski yıldız futbolcusu bu işten servetine servet katacak. Beckham, ülkenin turizm ile kültür tanıtımlarında da aktif rol alacak.

Geçtiğimiz günlerde Katar'ın başkenti Doha'ya ziyaret gerçekleştiren David Beckham, 2022 FIFA Dünya Kupası'nın reklam yüzü olacak. 46 yaşındaki İngiliz eski yıldızın Katar Futbol Federasyonuyla bir anlaşma imzaladığı iddia edildi.

Gelecek ay resmi olarak açıklanması beklenen ve 10 yıl sürecek anlaşma kapsamında David Beckham, 2022 FIFA Dünya Kupası'nın reklam yüzü olacak. Anlaşma süresince Katar'ın futbol elçiliği görevini üstlenecek Beckham, ülkenin turizm ile kültür tanıtımlarında da aktif rol alacak.

Amerikan 1. Futbol Ligi (MLS) ekiplerinden Inter Miami'nin kurucu ortaklarından Beckham'ın, bu anlaşma kapsamında 150 milyon sterlinlik bir gelirin sahibi olması bekleniyor. İngiliz basınında çıkan haberlerde, Beckham'ın Katar ile olan yakın ilişkilerinin yeni olmadığı ve Paris Saint-Germain'de futbol kariyerini sürdürdüğü 2013 yılında başladığı vurgulanıyor.