Yaşam |

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketinden dehşete düşüren görüntüler

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde gerçekleşen sel felaketinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Bir vatandaş tarafından bulunduğu apartman dairesinin penceresinden çekilen görüntüler dehşete düşürdü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler felaketin boyutunu bir kez daha ortaya çıkardı.

Kastamonu’da 11 Ağustos’ta etkili olan şiddetli yağmur sonrasında meydana gelen sel felaketinde Bozkurt ilçesi büyük hasar gördü. Bozkurt ilçesindeki sel felaketinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Sel suları köprüleri yıkıp, heyelanlara yol açarken, birçok evin de sular altında kaldığı görüntüler vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Bozkurt'ta yaşayan bir kadının bütün olacaklardan habersiz apartmandan görüntü kaydı aldığı sırada aşağıda araca tutunan bir vatandaşın sel sularına kapıldığını fark etmesi üzerine büyük bir panik yaşadığı görülüyor. 'Abi bırak arabayı, kaç' diye çığlıklar atarak yardımcı olmaya çalışan kadının daha sonra yanındaki kızına 'hiçbir şey olmayacak, içeri geç' diye sakinleştirmeye çalıştırdığı duyuluyor.

Sosyal medyada hızla yayılan ve felaketin boyutunu göz önüne seren görüntülerde sele kapılan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Sitene Ekle