Popüler Haberler

Kastamonu'da yarın okullar tatil mi? 13 Şubat Kastamonu'da kar tatili var mı?

Kastamonu'da yarın okullar tatil mi? İlçelerde ve şehir genelinde kar yağışı nedeni ile, gündelik hayatın yanında eğitim öğretim üzerinde de kar tatili aksaklıklarına sebep oluyor. Birçok öğrenci yarın Kastamonu'da okulların tatil olup olmadığını merakla araştırmaya devam ediyor. Peki, Kastamonu'da yarın okullar tatil mi? 13 Şubat Kastamonu'da kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

Kastamonu'da yarın okullar tatil mi? Ülke genelinde kar yağışının etkin olması ile birçok okuldan tatil açıklaması gelmeye başladı. Yurdun dört bir yanındaki kar haberleri sonrası milyonlarca öğrenci ve öğretmen yaşadıkları illerde okulların tatil olup olmadığına dair araştırma yapmaya devam ediyor. Peki, Kastamonu'da yarın okullar tatil mi? 13 Şubat Kastamonu'da kar tatili var mı? Detaylar haberimizde...

kar tatili ile ilgili görsel sonucu

13 ŞUBAT KASTAMONU'DA KAR TATİLİ VAR MI?

Kastomonu Valiliği'nden yarın için kar tatili açıklaması henüz gelmedi.

12 ŞUBAT'TA ORDU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

 

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği duyuruldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki tüm okullarda eğitime 12 Şubat Çarşamba günü ara verildiğine dikkat çekilerek, “İlimizde yaşanan kötü hava koşullarının devam etmesi, meteorolojiden alınan uyarıya göre, ilimizin kıyı kesimlerinde kuvvetli rüzgar, fırtına ve sağanak yağmur, iç kesimlerinde ise kuvvetli rüzgar ve fırtına ile birlikte kar yağışı beklendiğinden 12 Şubat 2020 Çarşamba günü tüm il genelindeki okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

Öte yandan Ordu genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle geçen iki gün eğitime ara verilmişti.

11 ŞUBATTA TATİL OLAN İLLER!

Trabzon Valiliği, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklama ile eğitime 2 günlük ara verildiğini açıklamıştı. 2 günlük tatilin sona ermesinin ardından bugün Valilik tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim öğretime 1 gün süreyle daha ara verildiği açıklandı. Yapılan açıklamada alınan kar tatili kararının sebebi il genelinde yaygın olarak devam eden buzlanma ve don olayı nedeniyle ulaşımda meydana gelmesi muhtemel aksaklıkların göz önünde bulundurulduğu açıklandı. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün idari izinli sayılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Trabzon'un ardından Rize Valiliği de 12 Şubat 2020 Çarşamba günü eğitim ve öğretime ara verilmesi yönünde karar alındığını duyurdu. Valilik Twitter adresinden yapılan açıklamada yoğun buz ve muhtemel riskler neticesinde kar tatili kararınınn alındığı belirtildi.