Yaşam |

Kartepe'de kaybolan doktor için arama çalışması başlatıldı!

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde doktor olduğu ileri sürülen kaybolan kişiyi bulmak için ekipler seferber oldu. AKUT ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri bölgede yoğun bir arama çalışması başlattı.

Bir kişinin Kartepe ilçesi Derbent Mahallesi’nde kaybolduğu ihbarının ardından jandarma ekipleri, bölgede arama çalışması başlattı. AKUT ekibinden 6 kişilik bir ekip de arama çalışmalarına katıldı.

Kayıp şahsın doktor olduğunu ve en son dağlık alanda görüldüğünü belirten AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, “Edindiğimiz bilgilere göre kayıp şahsın bir doktor olduğunu biliyoruz. İlk olarak Derbent Mahallesi’nde bir berbere gittiğini ve orada epilepsi krizi geçirdiğini öğrendik. Bu kişinin oradan ayrıldıktan sonra kaybolduğu bilgisine ulaşıldı. Son olarak Mobese görüntülerinde bu kişinin Derbent dağ yolunda görüldüğünü öğrendik. Arama çalışmalarını başlatarak bölgeye, 6 kişiden oluşan AKUT ekibini de hızlıca sevk ettik” diye konuştu.

KARTEPE'DE YOĞUN KAR YAĞIŞI

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezinde dün geceden itibaren kar yağışı başladı. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı ilçede, kayak merkezine gelenler kartopu oynadı.

Samanlı Dağları'nın zirvesinde yer alan 1850 rakımlı Kartepe’de, yoğun kar yağışının arından oteller bölgesi bembeyaz bir manzaraya büründü. Dün gece başlayıp gece boyunca da belirli aralıklarla süren kar yağışı sebebiyle kar kalınlığı 15 santimetreye kadar çıktı.

Kartepe'ye gelenler kartopu oynayıp, fotoğraf çekerek bu eşsiz bölgenin keyfini yaşadı.

Yağışa bağlı olarak cuma günü kayak pistlerini açmayı düşündüklerini belirten Kartepe Otel Dış İşler Koordinatörü Zafer Gökmen, “Beklenen kar geldi, Kartepe beyaz örtüsüyle bilinen en iyi sıralardaki kayak merkezlerinden bir tanesi. 12 ay boyunca burada aktif bir hayat var, beklenen kar da geldi sonunda. Pandemi nedeniyle kayak yasağının geçmesiyle birlikte müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Takip ettiğimiz verilere göre cuma günü kar yağışının artmasıyla kayak pistlerini açmayı planlıyoruz. Bizim 17 pistimiz var. Acemi pistlerimiz var, zorlu pistlerimiz var. Bütün müşterilerimize hitap edecek pistlerimiz bulunuyor. İnşallah cuma günü açacağız. Kartepe’ye gelenler kayak yapabiliyor, doğa yürüyüşüne çıkıyor, kızak pistlerinde vakit geçirebilirler. Eğlence olarak bir sürü aktivitemiz bulunuyor” ifadelerinde bulundu.

Kar yağışı haber almaz İstanbul’dan yola çıktıklarını belirten İsmail Karataş, “Biz kar yağdığını duyunca ailecek İstanbul’dan geldik. Koşa koşa kendimizi Kartepe’ye attık şu anda da güzel bir hava var karın tadını çıkarıyoruz. İlk kez buraya geliyorum, çok beğendim. Kar içerisinde yuvarlandık, bol bol fotoğraf çekildik, kartopu oynadık bundan daha güzel bir şey var mı?” dedi.

DHA