Yaşam |

Kargalar boş eve yuva yaptı: 2 yıl sonra eve giren kadın, şok oldu

Sakarya Karasu ilçesinde 2 yıldır boş durumda bulunan ev, kargaların yuvası haline geldi... Oğlunun 2 yıldır boş duran evine gire anne Tükeziban Aydın, duşakabinin içerisindeki ağaç parçalarını ve çöpleri görünce şaşkına döndü.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde oğlunun iş için şehir dışına çıktığı ve 2 yıldır boş durumda bulunan eve giren anne gördüğü manzara karşısında şok oldu.

KARGA SESLERİNİ DUYUNCA HAREKETE GEÇTİ

İki yıldır boş duran evin banyo camından giren kargalar, evin banyosunda bulunan duşa kabini ağzına kadar çöp ve dallarla doldurdu. Evden gelen karga sesleri sonrasında Ramazan Aydın’ın annesi Tükeziban Aydın harekete geçti. Şehir dışındaki oğlunun evin anahtarını kendisine göndermesi neticesinde eve giren anne, banyodaki manzara karşısında şok oldu.

Sakarya’da şaşırtan olay Kargalar evi bakın ne hale getirdi

“HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Yaşadığı şaşkınlığı anlatan anne Aydın, “Oğlum iki yıl önce iş için şehir dışına çıktı ve evi iki yıldır boş durumda. Banyonun havalandırma camından kargaların girip çıktığını gördüm. Üst kattan da karga sesleri geliyordu. Anahtarı istedim, kargoyla gönderdi. Eve girdiğimde, kargaların banyonun camındaki tülü yırtarak girmiş olduğunu ve duşa kabini ağzına kadar dal parçaları ve çöple doldurduğunu gördüm. Şimdi kara kara düşünüyorum, bu kadar dalı, çöpü nasıl boşaltacağım diye. Hayatımda böyle bir şey görmedim” ifadelerine yer verdi.