Koronavirüs |

Karantinada tehlikeli anlar! 2 çocuğuyla kaldığı otel odasını yaktı

Avustralya'da 14 günlük Covid-19 karantinasına giren bir kadın ve 2 çocuğunun kaldığı otel odasında yangın çıktı. Yangının, kadının odadaki yatağı ateşe vermesiyle başladığı belirlendi.

Avustralya'nın Queensland eyaletinde yer alan Cairns kentinde bir kadın, iki çocuğuyla birlikte 14 günlük zorunlu Covid-19 karantinasına alındı. Çocuklarıyla birkaç gündür karantinada olan kadın kaldığı otel odasını ateşe verdi.

Yangın sonucu otelde bulunan 150’den fazla kişi tahliye edildi, bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangının, Pasicif Otel’in 11’inci katında kadının otel odasındaki bir yatağı ateşe vermesi sonucu çıktığı belirlendi.

Avustralya polisine göre; 31 yaşındaki kadının kundakçılıkla suçlanması bekleniyor. Başmüfettiş vekili Chris Hodgman, kadının gözaltına alındığı ve çocukların polis gözetimi altında olduğunu duyurdu. Hodgman, "İlerleyen saatlerde 31 yaşındaki kadının kundakçılık ve diğer suçlarla suçlanmasını bekliyorum" dedi.

Sitene Ekle

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.