Gündem |

Karamollaoğlu eşcinsellik tartışmasına 'faydasız münakaşa' dedi! Tepki çeken paylaşım...

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Diyanet İşleri Ali Erbaş'ın eşcinseller ile ilgili verdiği hutbe sonrası başlayan tartışmalarla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Karamollaoğlu, Erbaş'ın hutbesinin nefret suçu olarak değerlendirilmeyeceğini söylese de 'Böyle yersiz ve faydasız münakaşalardan uzak durulmalıdır.' sözleriyle tepki çekti.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor, eşcinselliği lanetliyor, bunun hikmeti hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir" demişti.

Ankara Barosu, Erbaş'ın bu ifadeleriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın insanlığın bir kesimini nefretle aşağılayıp kitlelere hedef gösterdiği konuşmayı şaşkınlıkla ve ibretle izledik. Şaşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın, bir devlet kurumunun başında oturup söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa ederek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesindeki kan kokan cüreti sebebiyledir" ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Barosu'nun açıklamasının ardından birçok isim Ali Erbaş'a desteklerini iletmişti. Konuyla ilgili bir açıklamada Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan geldi.

"YERSİZ VE FAYDASIZ MÜNAKAŞA"

Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Erbaş'ın hutbesinin nefret suçu olarak değerlendirilmeyeceğini söylese de 'Böyle yersiz ve faydasız münakaşalardan uzak durulmalıdır.' sözleriyle tepki çekti.

Karamollaoğlu'nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Dini bir vecibeyi yerine getirmek üzere aile hayatının kutsallığını, neslin muhafaza edilmesi gerektiğini ve İslam’ın evrensel ahlaki ilkelerini bir hutbe vesilesiyle hatırlatmak asla nefret suçu olarak değerlendirilemez.

Mübarek Ramazan Ayı'nı idrak ettiğimiz ve insanlık alemi olarak büyük bir badireden geçtiğimiz bu zor zamanda, böyle yersiz ve faydasız münakaşalardan uzak durulmalıdır."

İşte gelen tepkilerden bazıları: