Kandil kutladı diye kahraman komutana saldırdılar

Birkaç haftadır yapılan art arda 'haberlerle' Türk ordusu yıpratılmaya çalışılıyor. Cumhuriyet gazetesi ise bu konuda 'en etkin' çalışan medya organlarından biri oldu. Dün Tuğamiral M.S. üzerinden TSK'yı karalamaya çalışan Cumhuriyet, bugün de "Kandil kutladı" diyerek 15 Temmuz kahramanı Tümgeneral Davut Ala'yı hedef gösterdi. Cumhuriyet'e destek ise emekli Tümamiral Türker Ertürk'ten geldi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Orduya karşı başlatılan bu sistematik saldırılara her gün bir yenisi daha ekleniyor.

Dün namaz kılarken görüntüsü ortaya çıkan Tuğamiral M.S.nin sözleşmeli subay olduğunu ve AK Parti döneminde sözleşmeli subaylara general olma hakkı tanındığını iddia eden Cumhuriyet gazetesi, SuperHaber'in bu bilginin doğru olmadığını ortaya çıkarmasının ardından yeni bir 'habere' imza attı.

 Gazete bugün de "Tümgeneral Davut Ala kandil kutladı" ifadesini kullanarak, TSK bünyesinde görev alan bir askerin dini hassasiyet taşımasını eleştirdi.

"OLMAMASI GEREKEN BİR UYGULAMA"

Yapıla haberde "Laik orduda olmaması gereken bir uygulamaya imza atan Ala…" nitelemesi yaparak Tümgeneral Ala’yı açıkça hedef gösterildi.

Ayrıca Ala’nın “Cümlemiz faniyiz; Lakin devlet-ü millet ve vatan bakidir” cümlesi de Cumhuriyet’in tepkisine neden oldu.

Kandil kutladı diye kahraman komutana saldırdılar - Resim : 2

KARALAMA ÇALIŞMASINA TÜRKER ERTÜRK DE DAHİL OLDU

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında İstanbul'daki Kartaltepe Kışlası Komutanı olan ve çıkan çatışmada 7 kurşunla vurulmasına rağmen kışlasını darbe yanlısı askerlere teslim etmeyen Ala'yı karalama çalışmasına Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı ve emekli Tümamiral Türker Ertürk de dahil oldu.

Ertürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bu doğru mu bilemiyorum. Çünkü karalamak için montaj da olabilir. Ama doğruysa yazıklar olsun!" ifadesini kullandı.

 

HAMURSUZU KUTLAMAKTA BEİS YOK

Öte yandan Miraç Kandili'ni kutlayan Ala'ya 'yazıklar olsun' sözleri ile tepki gösteren Ertürk'ün, Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı kutlamakta beis görmediği görüldü.

Bir takipçisi ise bu duruma "Kutlu olsun bayramları ama takipçilerinizin kandilini de kutlasaydiniz keşke." sözleri ile tepki gösterdi.

Kandil kutladı diye kahraman komutana saldırdılar ile ilgili etiketler TSK Cumhuriyet Gazetesi Kandil Ordu haber 15 Temmuz türker ertürk Davut Ala