Medya |

Kanal D Ana Haber'i sarsan görev değişikliği

Doğan Medya'dan Demirören Medya'ya satılmasının ardından sürekli değişimin yaşandığı Kanal D Ana Haber'in zirvesinde şok bir ayrılık yaşandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Mustafa Aşçıoğlu'nun görevine son verildi. Haziran 2018'den bugüne kadar Ana Haber'in başında bulunan Aşçıoğlu'nun yerine CNN Türk'te Haber Müdürü olarak görev yapan Onur Tan getirildi.

Medyaradar'ın yayınladığı bilgilere göre; Kanal D Ana Haber Ankara Temsilciliği'ne Zafer Şahin'in atanması, Kanal D Ana Haber'de yaşanan depremin habercisiydi.

Kulis bilgilerine göre olay şöyle gelişti: Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan iktidara yakın Takvim gazetesinin Ankara Temsilciliği görevinden bu göreve atanan Zafer Şahin, bir süredir Kanal D Ana Haber'in muhalefete dair haberlerine müdahale etmeye başladı. İktidarın bu haberlerden rahatsız olduğunu gerekçe gösteren Şahin, CHP ve İyi Parti'nin basın açıklamalarının ve grup konuşmalarının verilmesine karşı çıktı. Zafer Şahin ile Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Aşçıoğlu arasında yaşanan bu gerilim Aşçıoğlu'nun görevden alınmasına neden oldu.