Magazin |

Kamuran Akkor, Onur Akay'a neden tepki gösterdi?

Ünlü sanatçı Kamuran Akkor Habertürk TV'de Burası Haftasonu programının canlı yayın konuğu oldu.

Türk müziğinin sevilen seslerinden Kamuran Akkor, program sunucu Oylum Talu'nun sorularını cevapladı ve Talu'nun ısrarlarını kırmayarak programda sazsız canlı şarkılar söyledi. 15 senedir görüntülenemeyen ablası Gönül Akkor'un fotoğrafını, Instagram hesabından yayınlayan Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay'ın paylaşımını gündeme getiren Kamuran Akkor, Akay'ın paylaşımına tepki gösterdi.

"O FOTOĞRAF BİZİ ÇOK ÜZDÜ"

Ailece bu durumdan çok fazla rahatsız olduklarını dile getiren Akkor, "Ablam 24 tansiyonla beyin kanaması geçirdi ve büyük bir ameliyat oldu. O fotoğrafın paylaşılması bizi ailece çok üzdü. Makyajı yok ve olsa bile her fotoğraf güzel çıkmayabiliyor. Ayrıca aklı çalışmıyor denmiş. Ablam çok şükür yürüyor, görüyor ve sağlık durumu iyi." dedi.
Ayrıca aile tarafından haberi yayınlayan gazetelerin tek tek arandığı ve internet sitelerinde yer alan haberlerin kaldırtıldığı öğrenildi.

ONUR AKAY ÖZÜR DİLEDİ!

Fotoğrafı Instagram hesabından kaldıran ünlü sanatçı Onur Akay ise, konu ile ilgili açıklama yaptı. Akay, "O fotoğraf Gönül Akkor'un kızı ve yakın dostları ile gittiği bir yemekte çekilmiş ve dostları Facebook'ta yayınlamış. Bana Gönül Hanım'ın bir hayranı gönderdi ve fotoğraftaki 'Gönül Akkor mu?' diye sordu. Görünce hemen kendisinin olduğunu anladım. 15 senedir değerli sanatçımızı kimse görmüyordu ve sevenlerine sürpriz yapmak istemiştim. Dostları paylaşınca da izinli olduğunu düşündüm.

Aile tarafından önce o paylaşan dostları uyarılmalıydı. Gönül Hanım efsane bir isim ve kim olsa paylaşırdı. Ayrıca ben aklı çalışmıyor demedim. Artık her şeyi hatırlamıyor dedim. Artık her şeyi hatırlamıyor açıklamasını zaten Kamuran Akkor, kısa süre önce Sözcü Gazetesi'nden Yüksel Şengül'e verdiği röportajda yaptı. Kamuran Hanım'ın ablası ile ilgili basına yaptığı açıklamalar dışında hiçbir şey yazmadım. Ailenin yakınlarından beni aradılar ve Gönül Akkor'un da duyduğunu ve çok üzüldüğünü söylediler. Kamuran Hanım ve ablası çok sevdiğim ve saygı duyduğum sanatçı büyüklerim. Onları üzdüğümü öğrenince bende çok üzüldüm. Ben yakın dostlarının hatası olduğunu düşünüyorum ama kendilerinden özür diliyor, ellerinden öpüyorum" dedi.