Popüler Haberler

Kalekim halka arz ne zaman? Talep toplama tarihi açıklandı mı? Kalekim halka arz hangi bankadan?

Kalekim halka arz gündemde yer alan konular arasında ilk sırada. Kalekim'in halka arzında talep toplama işlemleri başladı. Kalekim'in halka arzında eşit mi oransal dağıtım mı yapılacağı şimdiden merak edilmekte. Kalekim halka arz ne zaman işlemleri ne zaman başlayacak? İşte talep toplama tarihi…

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onay alan Kale Grubu şirketlerinden Kalekim'in halka arzı yatırımcının gündeminde ilk sırada yerini alıyor. Peki, Kalekim halka arz ne zaman? Kalekim halka arz eşit mi, hisse kodu ne?

KALEKİM HALKA ARZ HİSSE FİYATI NE KADAR?

Kalekim'den yapılan açıklamaya göre, SPK tarafından izahname onayı alan Kalekim'in, halka arzında talep toplama tarihleri 6-7 Mayıs, fiyat aralığı 13,75-14,75 TL olarak belirlendi.

KALE KİM BORSA KODU NE?

Kalekim borsa kodu, KLKIM (Yıldız pazar)

KALE KİM HALKA ARZ HANGİ BANKADAN YAPILACAK?

Bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı ve Ak Yatırım liderlik edeceği halka arza, toplam 29 üyeden oluşan konsorsiyum aracılık ediyor. Ürünlerini Türkiye'nin yanı sıra 80'i aşkın ülkede tüketici ve profesyonellerle buluşturan Kalekim, halka arzla bünyesine katacağı yeni ortaklarla sürdürülebilir büyüme yolunda önemli bir adım daha atmayı hedefliyor.

Kalekim halka arzında H. İbrahim Bodur Holding'in 15 milyon TL nominal bedelli 1,5 milyar adet B grubu hisse halka arz edilecek. Fazla talep gelmesi halinde 4,5 milyon TL nominal bedelli 450 milyon adetlik A grubu hissenin de ek satışının gerçekleşebileceği belirtildi. Halka arzda 1 TL nominal değerli pay 13,75-14,75 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

KALE KİM HALKA ARZ BİLGİLERİ

Talep Toplama Tarihleri: 6 - 7 Mayıs 2021

Halka Arz Fiyat Aralığı: 13,75 TL - 14,75 TL

Halka Arz Edilen Miktar: 30.000.000 TL

(Ek satış dahil 34.500.000 TL) nominal değerli paylar

Halka Arz Oranı: %26,09 (Ek satış dahil %30)

Halka Arz Yöntemi: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı

Satan Ortaklar: H. İbrahim Bodur Holding A.Ş.

Tahsisat Oranları:

Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar: %68

Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar: %20

Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar: %10

Şirket Çalışanları: %2

Satmama Taahhüdü: Kalekim, H. İbrahim Bodur Holding A.Ş. ve Dr. (h.c) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı için 180 gün

Fiyat İstikrarı: Payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün boyunca yapılması planlanmaktadır.

Yorumlar