Magazin |

Kahreden detay! Mahir İpek meğer annesinin cenaze törenine katılamamış

Rol aldığı Seksenler, Hükümet Kadın, Zengin Kız Fakir Oğlan, Jet Sosyete, Kolonya Cumhuriyeti, Elveda Rumeli, Akasya Durağı gibi yapımlardaki rolleriyle hafızalara kazınan 50 yaşındaki oyuncu Mahir İpek geçtiğimiz yıl annesi Naciye İpek'i koronavirüs nedeniyle kaybetmişti. Ünlü oyuncu Mahir İpek o dönem karantinada olduğu için annesinin cenaze törenine katılamadığını söyledi. Ünlü oyuncu annesinden bahsederken duygusal anlar yaşadı.

Kariyer hayatı boyunca rol aldığı yapımlarla adından söz ettiren, 'Güldür Güldür Show' ile ekranlarda olan ve geçtiğimiz yıl Ocak ayında annesi Naciye İpek'i koronavirüs nedeniyle kaybeden oyuncu Mahir İpek önceki akşam Cihangir'de bir mekanda arkadaşlarıyla sohbet ederken görüntülendi.

KARANTİNADA OLDUĞU İÇİN ANNESİNE VEDA EDEMEDİ

Muhabirlerin “Mahir Bey sizin için çok buruk bir bayram, annenizi pandemide kaybettiniz. Acınız çok büyük" cümlesi üzerine Mahir İpek'in gözleri doldu. Duygusal anlar yaşayan 50 yaşındaki oyuncu ağlamamak için kendini zor tutarken, şu açıklamayı yaptı:

"Sağlık Bakanlığı rakamlar açıklıyor, ‘Aa şu kadar insan vefat etmiş’ diyorsunuz. Sonra bir bakıyorsun bu istatistik içinde sen de varsın, senin bir parçan da var. '80 milyonun içinde beni mi bulacak canım?' dersin ve bulur. İstanbul’da pozitif olmuştum, anneciğim Ankara’da ama aynı dönemde olduk. Anneciğim hayatını kaybetti ve ben gidemedim çünkü karantinadaydım. Korkunç günler yaşadık. Sadece benim için değil, bütün Türkiye bu korkunç günleri yaşadı. Bir aileden 4-5 kişinin hayatını kaybettiği oldu. Çok ağır bir şey. Aslında bunları çok çabuk unutmamak lazım, ama maalesef hafızası zayıf bir toplumuz. 'Bitti' deyince her şey bitti oluyor. Bu anlamda Avrupalılar bize nazaran daha tedbirli ve geçmişten ders çıkarıyorlar. Bu yaşananları unutmamamız lazım. Kaybımız çok, asla unutmamamız lazım."