Yaşam |

Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama!

Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama meydana geldi. Patlama sonrası olay yerinde yangın çıktı.

Pazarcık ilçesi Narlı mevkiinden geçen petrol boru hattında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

PATLAMADAN SONRA YANGIN ÇIKTI

Patlama sonrası yangın çıkarken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin bölgede çalışmaları devam ediyor.

BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALINDI

Hem havanın yağışlı olması, hem de müdahaleler sonucu yangının önemli ölçüde kontrol altına alındığı öğrenildi.

VALİLİK: OLAY YERİNE YAKIN VANALAR KAPATILDI

Kahramanmaraş Valiliği, Pazarcık ilçesinde petrol boru hattında meydana gelen patlama sonrası petrol akışının durdurularak, olay yerine en yakın hat vanalarının kapatıldığını açıkladı.
Açıklamada "Yangına çok sayıda itfaiye aracı BOTAŞ acil müdahale ekipleri ve ilgili birimler tarafından müdahale edilmektedir. Herhangi can kaybının bulunmadığı ve yangın bölgesinin yerleşim bölgesini tehdit etmediği bildirilmiştir” denildi.

BOTAŞ'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama sonucunda yangın meydana geldiğini ve BOTAŞ ekipleri tarafından petrol akışının durdurulduğunu açıkladı.

BOTAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi'nde 18 Ocak 2022 günü saat 19.30 sıralarında Irak- Türkiye Ham Petrol Boru Hattı’nın yaklaşık 511. kilometresinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle patlama olmuş ve patlama sonucunda yangın meydana gelmiştir. BOTAŞ ekiplerince petrol akışı derhal durdurularak, teknik emniyet tedbirleri kapsamında olay yerine en yakın hat vanaları kapatılmıştır. Yangına çok sayıda itfaiye aracı, BOTAŞ Acil Müdahale ekipleri ve ilgili birimler müdahale etmektedir.” denildi.

 

Sitene Ekle