Yaşam |

Havaya ateş ederek gezen alkollü sürücü: Sizin anne babanız yok mu?

Kahramanmaraş'ta, mahalle arasından otomobiliyle havaya ateş ederek gezen alkollü sürücü, uzun kovalamaca sonucu polis ekipleri tarafından yakalandı. Sürücü, kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Sizin anne babanız yok mu? Siz hiç mi içmediniz? Ne çekiyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

Alınan bilgiye göre, merkez Onikişubat ilçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi'nde bir otomobilin sürücüsünün havaya ateş ederek seyrettiği ihbarı üzerine harekete geçen polisler, Hal kavşağında görülen araca "dur" ikazında bulundu.

TÜM NOKTALAR KAPATILDI

Otomobil sürücüsünün durmaması üzerine kaçabileceği tüm noktaları kapatan ekipler, Ali Sezal Bulvarı üzerinde Mustafa A'yı (22) yakaladı. Otomobil içerisinde yapılan aramada bir bıçak ve bir de kurusıkı silah ile fişek ele geçirildi.

Trafik ekipleri tarafından yapılan kontrolde sürücünün alkollü olduğu tespit edildi.

EHLİYETİNE EL KONULDU

Alkollü araç kullanmak ve "dur" ikazına uymamaktan bin 516 lira para cezası yazılan sürünün ehliyetine ise 6 ay el konuldu.

Öte yandan sürücü hakkında Hıfzıssıhha Kanunu gereğince emre aykırı davranıştan dolayı da idari tutanak düzenlendi.

GAZETECİLERE İLGİNÇ TEPKİ

Bu arada Mustafa A, kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Sizin anne babanız yok mu? Siz hiç mi içmediniz? Ne çekiyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

Sürücü işlemleri için polis merkezine götürüldü.

(AA)